امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 11:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/آبان/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 386
کد خبر : 3552
۸٠ مربی تیم آنست در نخستین تمرین مشترک با صلیب‌سرخ آلمان

80 مربی تیم آنست در نخستین تمرین مشترک با صلیب‌سرخ آلمان

 

۸٠ مربی تیم آنست در نخستین تمرین مشترک با صلیب‌سرخ آلمان

رئیس مرکز آموزش و نگهداری سگ‌های زنده‌‌یاب سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام برگزاری نخستین تمرین مشترک تیم آنست هلال‌احمر ایران با صلیب‌سرخ آلمان، گفت: بر این اساس ۸٠ مربی تیم آنست به همراه سگ‌های جست‌وجو و نجات خود برای ارائه خدمات امدادی به هموطنان در محیط‌های بسته چون مترو آموزش می‌بینند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، اسماعیل اسکندری با اشاره به برگزاری تمرین مشترک تیم آنست هلال‌احمر ایران با صلیب‌سرخ آلمان، افزود: با توجه به وضع زیرساخت‌های مترویی در کشور و احتمال رخداد حوادث، این تمرین مشترک در یکی از معادن مخروبه اصفهان که شباهت بسیاری به فضاهای مترویی دارد با هدف آماده کردن تیم آنست هلال‌احمر برای ارائه خدمات در این محیط‌ها برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ۸٠ مربی تیم آنست به همراه سگ‌های جست‌وجو و نجات خود (از هر استان ٢ قلاده و تهران ۸ قلاده سگ) در این دوره شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: بر این اساس ٣ مصدوم در بخش‌های مختلف معدن پنهان کرده‌ایم تا مربیان آلمانی ابتدا نحوه عملیات جست‌وجو و نجات را در این فضا به تیم‌های آنست آموزش دهند و پس از آن، تمرین تیم‌های ایران انجام می‌شود.

اسکندری با بیان اینکه هلال‌احمر ایران ١٢ سال است با صلیب‌سرخ آلمان تفاهم‌نامه توانمندسازی تیم‌های آنست دارد، گفت: آموزش تیم‌های آنست همواره انجام شده است، اما امسال برای نخستین بار مربیان آلمان با ۴ قلاده سگ در عملیات مشترک به تیم آنست ایران آموزش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده است تا در آینده آموزش‌های جست‌وجو و نجات در بهمن و سگ‌های جسدیاب را اجرایی کنیم، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هلال‌احمر ایران به قطبی در منطقه تبدیل شده و می‌تواند با توجه به ١١ مربی خود، آموزش‌دهنده تیم‌های آنست در منطقه باشد.