امروز   دوشنبه   مورخ   30/ارديبهشت/1398   ساعت 03:48
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 04/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 175
کد خبر : 3598
امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در ١١ استان کشور

امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در 11 استان کشور

امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در ١١ استان کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی‌ ١١ استان کشور از روز اول تا چهارم آذرماه،  گفت: در این مدت به ٣٠۷ تن امدادرسانی شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اشاره به عملیات امدادگران در سیل و آبگرفتگی از اول آذرماه تا ساعت ۶ صبح امروز چهارم آذر گفت: در این مدت ١١ استان اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان و مازندران تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی با بیان اینکه در این مدت در ٢٢ شهر، روستا و منطقه عشایرنشین امدادرسانی انجام شد، افزود: ٣٠۷ تن خدمات امدادی دریافت کردند. همچنین ١۸ تن اسکان اضطراری یافته و ١۴ تن به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به رهاسازی ۴ خودرو از مسیر سیلاب گفت: ۴ نفر نیز در رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شده اند.

سلیمی با اشاره به اینکه در این مدت ۵٠ تیم عملیاتی شامل ١۹٢ امدادگر فعال بودند، بیان کرد: تخلیه آب از ٣٢ واحد منزل مسکونی انجام شده و عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد.