امروز   شنبه   مورخ   17/خرداد/1399   ساعت 13:00
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 25/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 458
کد خبر : 4062
روز گذشته در دیداری رسمی با رئیس سازمان امداد و نجات به هلال‌احمر ایران تحویل داده شد.

تحویل رسمی کمک‌های اهدایی ژاپن و عمان به هلال‌احمر ایران/ مردم ژاپن کمک ایران در زلزله و سونامی ژاپن را فراموش نمی‌کنند

تحویل رسمی کمک‌های اهدایی ژاپن و عمان به هلال‌احمر ایران/ مردم ژاپن کمک ایران در زلزله و سونامی ژاپن را فراموش نمی‌کنند

کمک‌های اهدایی ژاپن و عمان روز گذشته در دیداری رسمی با رئیس سازمان امداد و نجات به هلال‌احمر ایران تحویل داده شد.  

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سلطان بن راشد القتبی، قائم مقام و معاون سفیر عمان در ایران در دیدار با مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تشکر از دعوت سازمان امداد و نجات هلال‌احمر ایران گفت: از ابتدای وقوع سیل در ایران من و همکارانم در عمان پیگیر اخبار این حادثه از طریق سفارت و وزارت امور خارجه ایران بودیم و پس از صدور دستور سلطان قابوس مبنی بر امدادرسانی به نیازمندان و همچنین آغاز اقدامات بشردوستانه، موضوع کمتر از ۲۴ ساعت پیگیری شد و سازمان خیریه عمان اقلام حاضر را به ایران ارسال کرد.

وی افزود: درصددیم تا با سرعت بالاتری اقلام امدادی بعدی را برای همدردی و مشارکت با مردم ایران آماده و ارسال کنیم.

قائم مقام و معاون سفیر عمان در ایران با بیان اینکه به منظور صرفه‌جویی در زمان و همچنین بالا بردن سرعت انتقال اقلام ارسالی، دولت عمان اقدام به استفاده از ناوگان هوایی نظامی کشور و همچنین خطوط هوایی عمان‌ایر کرد، گفت: این اقلام نیمه شب جمعه با هماهنگی سفارت عمان در ایران و ارسال آن با نظارت سفارت ایران در مسقط، پیگیری و گواهینامه‌ها و مستندات مربوطه برای پیگیری‌های بعدی به ریاست سازمان امداد و نجات ارائه شد.

آمادگی ژاپن برای کمک به بازسازی های آتی و بازتوانی در مناطق سیل زده 

روز گذشته همچنین اقلام اهدایی جایکا (کشور ژاپن) با حضور مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر و سفیر و نماینده تام الاختیار ژاپن و رئیس دفتر سازمان همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در ایران  به صورت رسمی تحویل هلال احمر داده شد.

میتسوگو سایتو، سفیر و نماینده تام الاختیار ژاپن در ایران در دیدار با رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: مردم و دولت ژاپن به‌خوبی همراهی و کمک مردم ایران را در حادثه زلزله و سونامی ژاپن به‌خاطر دارند و به همین منظور وظیفه خود می‌دانیم که کمک‌های بشردوستانه خود که نشانه‌ای است از همدردی ما با مردم ایران ، تقدیم جمعیت هلال احمر کنیم و در این زمینه آماده‌ایم تا به منظور کمک به تلاش های مردم ایران برای کمک‌های اضطراری بازتوانی و بازسازی‌های آتی، به همکاری با همتایان ایرانی خود ادامه دهیم.

کمک‌های بیشتر و همکاری های موثرتری خواهیم داشت

یوکی هاروکوبایاشی، رئیس دفتر جایکا (آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن در ایران) هم در این دیدار گفت: قبل از هر مراتب همدردی و تسلیت خود را به مردم شریف ایران و همچنین مردم آسیب‌دیده از سیل اخیر ایران اعلام می‌‌کنم و از سویی به تمام کسانی که از بخش‌های عمومی و خصوصی به صورت داوطلبانه و با تلاش‌های شبانه‌روزی خود به ارائه خدمات امداد و نجات و بهبود شرایط آسیب‌دیدگان پرداختند، درود می‌فرستم.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های سفارت ژاپن در جمهوری اسلامی ایران و همچنین آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن(جایکا) اقدام به ارسال اقلام امدادی و اضطراری شامل چادرِ پوشش پلاستیکی و کیسه خواب در پاسخ به درخواست کردیم تا از طریق هلال‌احمر به دست مردم آسیب دیده برسد و طبیعتاً در نظر داریم تا در ادامه کمک‌های بیشتر و همکاری های موثرتری داشته باشیم.

به هلال‌احمر ایران افتخار می‌کنیم

سید هاشم، رئیس دفتر نمایندگی خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر هم با اعلام مراتب همبستگی و همدردی خود با مردم ایران، گفت: هلال احمر ایران به خوبی از عهده مدیریت حادثه سیل برآمد و قطعا رسیدگی به این امر به تنهایی ممکن نبود و لذا من و همکارانم به هلال‌احمر ایران افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به علاقه فدراسیون و جمعیت‌های ملی به حمایت از هلال احمر ایران، افزود: خوشبختانه پاسخ به استمداد اضطراری از سوی ما بسیار مثبت بوده و امیدواریم جمعیت های بیشتری در این امدادرسانی به جمع ما بپیوندند.

سید هاشم همچنین با رئیس سازمان امداد و نجات از مرکز کنترل و هماهنگی سازمان امداد و نجات بازدید کرد و در ارتباط مستقیم ویدئویی با استان‌های لرستان و خوزستان که بیشترین درگیری را در حال حاضر با سیل دارند، در جریان نحوه امدادرسانی به مردم سیل زده قرار گرفت.

لازم به ذکر است تاکنون از سوی دولت عمان اقلام زیستی، خوراکی و امدادی به وزن تقریبی ۱۰۰ تن شامل برنج، آرد، خرما، عدس، شکر، روغن، چایی، شیر خشک، چادر ۴ در ۶ متر، پتو، بالش، ملافه و ۱۰ دستگاه قایق و آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا)، محموله امدادی به وزن تقریبی ۶ تن شامل ۱۴۰ دستگاه چادر گنبدی، ۵۰  دستگاه چادر سبک، ۱۱۵۰ پک خواب و ۱۰۰   قطعه نایلون به مردم سیل زده کشورمان اهدا شده است.