امروز   شنبه   مورخ   17/خرداد/1399   ساعت 13:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : گلستان
تاریخ انتشار : 28/شهریور/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 2060
کد خبر : 426
برگزاری مانور تخصصی امداد و نجات در استان گلستان

 

برای اولین بار مانور تخصصی امداد و نجات با سناریو برخورد کامیون بااتوبوس و خودروی سواری با موفقیت انجام شد.
طبق مصوبه کمیسیون ایمنی راههای استان مانور تخصصی امداد و نجات در سوانح ترافیکی صبح روز چهارشنبه 24/6/95 با حضور فعال دستگاه های امدادی عضو کارگروه در محور گالیکش به جنگل گلستان با سناریو برخورد یک دستگاه کامیون بااتوبوس مسافربری و یک دستگاه خودروی سواری با موفقیت انجام شد.

سید رحیم میرکریمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان طی گفت و گوبا روابط عمومی استان گفت :
مانور تخصصی امداد و نجات در سوانح ترافیکی برای اولین بار است که با سناریو برخورد کامیون با اتوبوس و خودروی سواری در آن گنجانده شده و در سطح استانی در گلستان با شرایطی  واقعی و بصورت میدانی برگزار گردید
میرکریمی افزود :
هدف از اجرای این مانور  ایجاد تعامل و هماهنگی لازم ما بین دستگاه های دخیل در حوادث چاده ای و  تمرین نیروهای امداد و نجات و اورژانس جهت انتقال مصدومین از اتوبوس و پاسخگویی مناسب به اینگونه حوادث بوده است .
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان تصریح کرد :
همانطور که مستحضرید جمعیت هلال احمر به عنوان معین و پشتیبان مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی اورژانس 115 در تصادفات جاده ای عمل می کند تا بتواند گوشه ای از اهداف انساندوستانه و بشردوستانه خودرا در جهت تسکین آلام بشری به ثمر بنشاند. این مانور با مشارکت فعال دستگاهها از جمله :هلال احمر،اورژانس 115،پلیس راه،پلیس انتظامی،اداره راه و شهرسازی ، حمل و نقل و پایانه ها،صدا  وسیما،شهرداری ،آتش نشانی برگزار گردید.
میرکرمی درباره چگونگی مانور سوانح ترافیکی گفت :
این مانور در روز چهارشنبه 24/6/95 در محور گالیکش به جنگل گلستان که بیشترین آمار سوانح ترافیکی در استان گلستان را به خود اختصاص داده انجام گردید که پس از اعلام حادثه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر و تماس با شماره اضطراری 112و در نتیجه آن حضور نیروهای عملیاتی در صحنه و ارزیابی حادثه و نیز تثبیت صحنه حادثه که با توجه به تعداد بالا مصدومین  حادثه تعداد بیش از 20 مصدوم گزارش گردیده بود نیروهای عملیاتی هلال احمر ،اوژانس و آتش نشانی عملیات رها سازی،نجات و انتقال مصدومین به مراکز درمانی را انجام داده و در خلال آن با توجه به حضور تیم راهداری،پاکسازی محل حادثه و بازگشایی مسیر صورت داده شد.پلیس راه و پلیس انتظامی نیز عملیات تثبیت صحنه حادثه و کنترل ترافیک این مانور را برعهده داشتند.
جمعیت هلال احمر آماده پاسخگویی به حوادث و سوانح می باشد و مردم عزیز می توانند در زمان بروز حادثه با شماره اضطراری 112 تماس بگیرند .