امروز   دوشنبه   مورخ   19/آذر/1397   ساعت 11:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 06/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 227
کد خبر : 3612
توزیع چادر در ١٣ روستای زلزله زده کرمانشاه

توزیع چادر در 13 روستای زلزله زده کرمانشاه

توزیع چادر در ١٣ روستای زلزله زده کرمانشاه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: بسته های غذایی ۷٢ ساعته از امروز در شهرستان های گیلانغرب و قصرشیرین توزیع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره آخرین جزئیات امدادرسانی ها در مناطق متاثر از زلزله ۶.۴ ریشتری استان کرمانشاه، گفت: ۸۷ تیم عملیاتی از شب گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است که از این تعداد، ۴۹ تیم از استان کرمانشاه و ٣۸ تیم نیز از جمعیت هلال احمر استان های ایلام، کردستان، همدان و لرستان در مناطق زلزله زده حضور پیدا کرده اند.
وی ادامه داد: تیم های آنست هم در استان کرمانشاه مستقر هستند اما با توجه به اینکه نیازی به فعایت تیم های آمادگی و نگهداری سگهای تجسس وجود نداشت، این تیم ها در حالت اماده باش در استان حضور دارند. به علاوه تیم های واکنش سریع استان های کرمانشاه، ایلام، کردستان، همدان و لرستان در استان مستقر بوده و در حالت اماده باش کامل قرار دارند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ارزیابان جمعیت هلال احمر وضعیت روستای متاثر از زلزله را بررسی کردند، تصریح کرد: ١٣ روستا به دلیل ترک خوردگی های جزئی نیاز به توزیع چادرهای امدادی داشت که این چادرها در میان متاثران از زلزله توزیع شد.
وی درباره توزیع بسته های غذایی ۷٢ ساعته میان متاثران از زلزله، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار هزار بسته ۷٢ ساعته در استان موجود است که این بسته ها، با توجه به نیاز افراد آسیب دیده در میان آن ها توزیع می شود.
سلیمی تاکید کرد: ٢ فروند بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر به منظور ارائه خدمات امدادهوایی در فرودگاه کرمانشاه مستقر شده است.