امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 11:20
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 09/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 347
کد خبر : 3620
سفر معاون اول رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر به کرمانشاه

سفر معاون اول رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر به کرمانشاه

سفر معاون اول رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر به کرمانشاه

معاون اول رئیس جمهوری به منظور بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و اطلاع از آخرین وضعیت روند امداد رسانی به زلزله زدگان صبح امروز به کرمانشاه سفر کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران، مردم کرمانشاه را مرزدارانی غیور توصیف کرد که در طول تاریخ ایران شجاعانه از مرزهای کشور حراست و حفاظت کرده اند و افزود: متأسفانه مردم این استان بخصوص در شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و اسلام آبادغرب به دلیل وقوع زلزله های شدید متحمل خسارات سنگینی شده اند.
جهانگیری با تأکید بر این که دولت از نخستین لحظات پس از وقوع زلزله سال گذشته کرمانشاه در کنار مردم این استان قرار داشت، تصریح کرد: دولت با وجود همه محدودیت ها تلاش می کند تا آسیب ها و خسارات وارد شده به واحدهای مسکونی استان کرمانشاه را جبران کند و همواره در کنار مردم این استان خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی، رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس بنیاد مسکن و رئیس ستاد بحران کشور جهانگیری را در این سفر همراهی می کنند.

در زلزله ۶٫۴ ریشتری شامگاه یکشنبه چهارم آذر شهرستان سرپل ذهاب، ۴۹ تیم عملیاتی هلال احمر از کرمانشاه و ۳۸ تیم از استان‌های معین و در مجموع ۸۷ تیم کار ارزیابی را برعهده داشتند. در این زلزله ۷۷۱ نفر مصدوم شدند.