امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 05:33
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 614
کد خبر : 3653
پیوندی: امدادگران کوهستان هلال‌احمر در دنیا بی‌نظیرند

یک شبانه‌روز با امدادگران کوهستان/ پیوندی: امدادگران کوهستان هلال‌احمر در دنیا بی‌نظیرند

یک شبانه‌روز با امدادگران کوهستان

پیوندی: امدادگران کوهستان هلال‌احمر در دنیا بی‌نظیرند

رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در پایگاه امداد کوهستان کلکچال یک شب را در جمعی بسیار دوستانه میهمان امدادگران کوهستان هلال احمر بود و پای درد دل‌های آنها نشست و صبح روز بعد همراه تعدادی از آنها به ارتفاعات قله توچال صعود کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیوندی در دیدار با امدادگران پایگاه کلکچال پس از شنیدن دغدغه‌ها و آشنایی بیشتر با مشکلات آنها، تاکید کرد: همانطور که قبلا هم گفتم، امدادگران کوهستان هلال احمر در دنیا نظیر ندارند و این موضوع در حوادث سخت سال گذشته به خوبی اثبات شد. مطمئنا برای حفظ این جایگاه باید توجه بیشتری به مشکلات و دغدغه‌های موجود داشته باشیم و تلاش کنیم تا استانداردهای لازم برای فعالیت بهتر فراهم شود.

وی با اشاره به حضور در میان کوهنوردان و صعود به ارتفاعات شمالی تهران، افزود: کوهستان زیبا در ارتفاعات شمال تهران همانگونه که فرصتی برای تفریح، ورزش، بهینه سازی اوقات فراغت و نشاط اجتماعی بیشتر در جامعه است، خطرات بالقوه‌ای هم دارد. آمادگی شرط لازم برای بهره مندی از این فضای طبیعی است، اما حجم حوادث در این کوهستان نشان می دهد که همچنان خطرات طبیعت برای مردم به اندازه کافی جدی گرفته نمی شود.

وی اذعان کرد: تجربه این بازدید یک روزه، به خوبی اثبات کرد همانطور که به تقویت امداد کوهستان در این ارتفاعات نیاز داریم، باید برای آموزش های ضروری به مردم هم توجه جدی نشان داد.