امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 06:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 668
کد خبر : 3670
آغاز طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر

آغاز طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر

آغاز طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آغاز اجرای طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر خبر داد و اظهارداشت: این طرح به مدت ۹۲ روز و با به‌کار گیری ۴ هزار و ۴۲۵ نفر روز نیروی عملیاتی اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به اینکه طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر از ۲۲ آذرماه آغاز می شود و تا ۲۳ اسفند ادامه دارد، گفت: این طرح به مدت ۹۲ روز و با به‌کار گیری ۴ هزار و ۴۲۵ نفر روز نیروی عملیاتی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد:یک هزار و ۲۴۵ پایگاه شامل ۵۵۹ پایگاه ثابت و ۶۸۶ پایگاه سیار هلال احمر در مدت زمان اجرای طرح امداد و نجات زمستانه، خدمات امدادی را به هموطنان ارائه می دهند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر به‌کارگیری ۲ هزار و ۷۹۵ نفر روز نیروی امدادی در پایگاه های ثابت امداد و نجات شامل پایگاه های جاده ای، کوهستان و ساحلی، اضافه کرد: یک هزار و ۶۳۰ نفر روز هم در پست های موقت و سیار شامل پست های مرکز استان، شعبه، زمستانی، ساحلی، آنست و امداد هوایی مشغول به خدمت رسانی خواهند شد.

سلیمی درباره منابع ترابری به‌کارگیری شده در قالب اجرای طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: یک هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس، ۳۶۴ دستگاه خودروی نجات، ۵۲ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی آرگو،۱۱ خودروی فرماندهی ارتباطات، ۴۸۰ دستگاه موتورسیکلت امدادی، ۲۴ فروند بالگرد و یک هزار و ۳۲۸ دستگاه سایر خودروهای کمک دار و پشتیبان عملیات به منظور ارائه خدمات امدادی به هموطنان به کار گیری می شود.