امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 05:52
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 10/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 619
کد خبر : 3738
انجام سالانه ۱۰۰ عملیات نجات از سوی تیم های آنست هلال احمر

انجام سالانه ۱۰۰ عملیات نجات از سوی تیم های آنست هلال احمر

 

انجام سالانه ۱۰۰ عملیات نجات از سوی تیم های آنست هلال احمر

 رئیس مرکز آموزش و نگهداری سگ‌های تجسس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام سالانه ۱۰۰ عملیات از سوی تیم های آنست جمعیت هلال احمر خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیل اسکندری گفت: سگ‌های زنده یاب هلال احمر که توانایی آن در مقایسه با دستگاه‌های زنده یاب برتری دارد، توانسته در بیشتر عملیات جست و جو و نجات با موفقیت عمل کند و در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی کمک‌رسان، امدادگران باشد.

وی دربارهفعالیت تیم های آنست جمعیت هلال احمر افزود: سازمان امداد و نجات آموزش نگهداری سگ‌های تجسس را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و هم اکنون ۸۰ قلاده سگ زنده یاب در زمان وقوع حوادث به کار گرفته می‌شوند.

رئیس مرکز آموزش و نگهداری سگ‌های تجسس  سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در استان تهران ۸ قلاده سگ تجسس وجود دارد، بیان کرد: در هر استان هم ۲ قلاده سگ وجود دارد و از مابقی آن‌ها در سازمان امداد و نجات به منظور پشتیبانی حوادث نگهداری می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه سالانه ۱۰۰ عملیات نجات از سوی سگ‌های زنده یاب انجام می شود، ادامه داد: براساس آمار به دست آمده در سال‌های ۹۴ و ۹۵ سگ‌های زنده یاب جمعیت هلال احمر ۳۰۰ عملیات موفق داشته‌اند.

رئیس مرکز آموزش و نگهداری سگ‌های تجسس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه مربی سگ‌های تجسس، در آلمان آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند، تاکید کرد: علمی که در ایران برای آموزش سگ‌های تجسس به کار گرفته می‌شود علم روز دنیا و مهد آن کشور آلمان است و هر آنچه که در این کشور درباره آموزش به سگ‌های زنده یاب اتفاق می‌افتد، در ایران نیز همان‌گونه است.