امروز   چهارشنبه   مورخ   07/اسفند/1398   ساعت 04:12
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 07/شهریور/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 2053
کد خبر : 375
آموزش های امدادی سرمایه گذاری دراز مدت است

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در بازدید از روند برگزاری آخرین دوره آموزشی مهارت های عملیاتی در صحنه و احیای قلبی – تنفسی ویژه نجاتگران پایگاه های امداد جاده ای فارس در شیراز، گفت: آموزش های امدادی سرمایه گذاری دراز مدت است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ دکتر ناصر چرخساز با بیان اینکه آموزش همگانی وظیفه مهم جمعیت هلال احمر است، اظهار کرد: فراگیران دوره های آموزش امدادی جمعیت هلال احمر، بر اساس مسئولیت های اخلاقی و وجدانی و روحیه داوطلبی، در صورت مواجهه با هرگونه حادثه، سانحه و بحران، امدادرسانی به حادثه دیدگان را وظیفه خود می دانند.
دکتر چرخساز با مهم دانستن دوره های آموزشی مشترک بین جمعیت هلال احمر و اورژانس و استفاده از تجارب مفید و موثر دوسویه، تصریح کرد: بر اساس پروتکل های آموزشی جمعیت هلال احمر، احیاء افراد آسیب دیده در حوادث تا رسیدن به مراکز درمانی، یک اصل مهم در امدادرسانی است و اقدامات مقتضی در این خصوص از جمله رگ گیری، تعریف شده و قانونی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آزمون استخدامی اخیر جمعیت هلال احمر اشاره و بیان کرد: تعریف چارچوب و ضوابط برای جذب نیروهای جدید امری ضروری است که در آزمون سال جاری شاهد این امر بودیم.
رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه 20 برابر نیروی مورد نیاز، متقاضیان واجد شرایط داشتیم، افزود: در مرحله پس از برگزاری آزمون، سه برابر ظرفیت به عنوان پذیرش شدگان اعلام خواهد شد و در نهایت با انجام مصاحبه ها و مراحل گزینشی، افراد دارای صلاحیت جذب نهایی جمعیت خواهند شد.
چرخساز تاکید کرد: خدمات جمعیت هلال احمر بر طبق اساسنامه، داوطلبانه است و امکان جذب و استخدام تمامی نیروهای داوطلب در جمعیت وجود ندارد؛ ضمن آنکه این امر با روح فعالیت های عام المنفعه و داوطلبانه سازگار نمی باشد.
وی در همین زمینه گفت: قوانین و دستورالعمل های امدادی از جمله ممنوعیت به کار گیری بیش از 7 روز نجاتگران در پایگاه های امدادی، در این راستا می باشد که افراد فارغ از نگاه شغلی و درآمد زایی، صرفا به ارائه خدمات داوطلبانه در جمعیت بپردازند. 
چرخساز از استخدام داوطلبان دارای درجه ایثار بدون نیاز به آزمون و بر اساس رشته های تحصیلی مرتبط و مورد نیاز جمعیت و همچنین در قالب تیم های واکنش سریع خبر داد.
رئیس سازمان امداد و نجات در پاسخ به پرسش تعدادی از نجاتگران، بر واریز حق ایاب و ذهاب امدادگران و نجاتگران داوطلب تا حداکثر پنجم ماه بعد تاکید کرد و تخصیص جیره غذایی خشک به نجاتگران پایگاه های امدادی از محل انبارها را بلامانع دانست.
در ابتدای این جلسه فیض اله جعفری مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در سخنانی با اشاره به اهمیت نقش آموزش در خروجی موثر برنامه های جمعیت، گفت: برگزاری دوره های آموزشی مشترک بین جمعیت و اورژانس، تعامل و هم افزایی این دو نهاد برای رسیدن به ادبیات مشترک در حوادث را ارتقاء می بخشد.
طاهرزاده سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر فارس نیز گزارشی از برگزاری دوره های آموزشی مهارت های عملیاتی در صحنه و احیای قلبی – تنفسی ویژه نجاتگران پایگاه های امداد جاده ای استان ارائه نمود.