امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 05:39
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 18/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 281
کد خبر : 3761
برگزاری دوره کشوری آموزش تخصصی پایه جستجو و نجات در محیط های آبی (سیلاب) در استان خوزستان

برگزاری دوره کشوری آموزش تخصصی پایه جستجو و نجات در محیط های آبی (سیلاب) در استان خوزستان

دوره کشوری آموزش تخصصی پایه جستجو و نجات در محیط های آبی (سیلاب)  از 12/10/97 لغایت 17/10/97 به مدت يك هفته در استان خوزستان برگزار شد.

جابر ثوابی معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات با بیان این موضوع که با توجه به تغییرات اقلیمی در سالهای اخیر شاهد وقوع سیل های فراوانی در کشور بوده ایم بیان نمود : الیته رویکرد اصلی، در کاهش آسیب های ناشی از این خطر است، اما با توجه به اینکه سازمان امداد ونجات در زمینه پاسخگویی به سوانح نقش مهمی دارد ، تمرکز اجرای چنین دوره های آموزشی در این استان ها را بیش از پیش ضروری کرده است. همچنین وی بیان داشت این دوره آموزشی در مرکز آموزش های تخصصی جستجو و نجات در سیلاب در شهرستان دزفول با حضور شش استان کشور شامل : خوزستان، ایلام، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و فارس جمعاً با شرکت ۵٠ نفر از نجاتگران به اتفاق ۴تن از  مربیان مجرب کشوری برگزار گردید .

شركت كنندگان درطول این دوره آموزشی مطالبي چون آموزش شنای عملیاتی، کمک های اولیه در مخاطرات ناشی از آب و فوریت های پزشکی در آب ، اصول و مبانی هواشناسی و جریانات آبی و موانع ، اصول و مبانی ایمنی .نجات و جستجو در محیط های آبی، آشنایی با اصطلاحات تخصصی محیط های جغرافیایی و کاربردGPS در محیط آبی، علائم،قوانین و مسائل حقوقی در عملیات آبی، آشنایی با تجهیزات و کاربرد سخت افزار نجات در آب، مبانی رهاسازی،درگیری داخل آب و شیوه های حمل غریق را فرا گرفتند . در پايان از نجاتگران استانهای حاضر در این دوره آموزشی ،آزمون دو مرحله اي كتبي و عملي گرفته شد و به كساني كه حد نصاب نمره قبولی را بياورند گواهينامه اهدا میگردد .

هدف از برگزاری این دوره ارتقاء توان عملیاتی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر می باشد .