امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 06:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 24/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 238
کد خبر : 3783
وقوع سانحه برای هواپیمای باری در فرودگاه فتح

تکمیلی//وقوع سانحه برای هواپیمای باری در فرودگاه فتح/اعزام ۸ تیم عملیاتی و یک فروند بالگرد/انتقال یک مصدوم به بیمارستان و رهاسازی پیکر ۲ تن از سرنشینان

وقوع سانحه برای هواپیمای باری در فرودگاه فتح/اعزام ۸ تیم عملیاتی و یک فروند بالگرد/انتقال یک مصدوم به بیمارستان و رهاسازی پیکر ۲ تن از سرنشینان

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از اعزام ۸ تیم عملیاتی، ۲ تیم آنست و یک فروند بالگرد به محل حادثه برای هواپیمای باری در فرودگاه فتح خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره وقوع سانحه برای هواپیما، گفت: ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه امروز( دوشنبه) وقوع سانحه برای یک فروند هواپیما در انتهای فرودگاه فتح به مرکز هماهنگی و کنترل عملیات امدادی جمعیت هلال احمر اعلام شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از اعلام، ۸ تیم عملیاتی از استان های البرز و تهران و همچنین سازمان امداد و نجات به محل وقوع حادثه اعزام شد، افزود:٨١ امدادگر و نجاتگر با بکارگیری ۱۵ دستگاه خودرو شامل ۷ دستگاه آمبولانس، ۵ خودروی وانت کمک دار، یک دستگاه خودروی نجات در محل حادثه حضور دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۲ تیم آنست نیز به محل حادثه اعزام شده است.

وی با بیان اینکه هواپیما متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است، ادامه داد: هواپیما با اعلام درخواست فرود اضطراری، مجبور به فرود در فرودگاه فتح شده که به دلیل کوتاهی باند، هواپیما از باند خارج شده و پس از برخورد به دیواره فرودگاه وارد یک ویلای مسکونی در جوار فرودگاه شده که خالی از سکنه بوده است.

سلیمی تعداد سرنشینان احتمالی دچار سانحه را ۱۶ تن اعلام کرد و یادآور شد: یکی از تکنسین پرواز زنده به بیمارستان شریعتی البرز منتقل شده است و ۲ فوتی نیز توسط عوامل امدادی هلال احمر رهاسازی شده است.