امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:53
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 517
کد خبر : 3843
11 هزار عملیات امدادونجات در هفت سال گذشته در کرمان

11 هزار عملیات امدادونجات در هفت سال گذشته در استان کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از 11 هزار عملیات امدادونجات در طی هفت سال گذشته توسط این جمعیت در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت مناسبی برای مرور دستاوردها و موفقیت‌های کشور در حوزه‌های مختلف است. در ایام دهه فجر با انتشار گزارش به صورت روزانه، مجموعه‌ای از این موفقیت‌ها و دستاوردها را در حوزه‌های کاری جمعیت هلال‌احمر به طور خلاصه مرور می‌کنیم؛ خدمات معاونت امدادونجات در طی هفت سال گذشته تا به امروز سومین گزارش است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: جمعیت هلال احمر به منظور افزایش سرعت در پاسخگویی در حوادث و امدادرسانی به آسیب دیدگان و مصدومان سوانح در سال‌های گذشته، در تلاش است تا در جهت تقویت و ارتقای سیستم های امداد و نجات گام های موثری بردارد.

رضا فلاح افزود: از ابتدای سال 1390 تا 30 دی ماه 1397در بازه زمانی یاد شده، نیروهای امدادی این جمعیت در 11 هزار عملیات امدادونجات به هموطنان در استان امدادرسانی کردند.

رضا فلاح با اشاره به اینکه بیشترین عملیات ها در حوادث جاده ای بالغ بر 7 هزار و 143 مورد صورت گرفته است، افزود: نزدیک به 8 هزار  نفر در سوانح مختلف در سراسر استان توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شدند.

فلاح با اشاره به اینکه در این مدت 3 هزار و 571  مصدوم توسط آمبولانس‌های جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شده خاطرنشان کرد: در طول این مدت 3 هزار و 773 مصدوم نیز به صورت سرپایی توسط نیروهای امدادی هلال احمر درمان شدند.

وی با اشاره به اسکان 49 هزار و 496 نفر از آسیب دیدگانی که در راه مانده بودند، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان با به‌ کارگیری بالگرد امدادی توان عملیاتی خود را افزایش داده که در این مدت طی 57 سورتی پرواز، 48 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند و نیز 7 هزار و 593 تن اقلام امدادی به مناطق حادثه دیده حمل شده است.

وی در ادامه با اشاره به 384 ماموریت امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی در سراسر استان تصریح کرد: در این عملیات 115 نفر امدادرسانی شده و 11 هزار و 372 نفر اسکان اضطراری یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در پایان افزود: در طی این سال‌ها، نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کرمان 369 ماموریت امدادونجات در محیط‌های کوهستانی و ارتفاعات استان انجام دادند و 113 مصدوم را از ارتفاعات کوهستانی در سطح کشور به مراکز درمانی منتقل کردند.