امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:26
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 15/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 644
کد خبر : 3848
۱۴ پایگاه مختلف امداد جاده‌ای، کوهستان و دریا افتتاح می‌شود

دکتر پیوندی در سفر به سیستان و بلوچستان: ۱۴ پایگاه مختلف امداد جاده‌ای، کوهستان و دریا افتتاح می‌شود

دکتر پیوندی در سفر به سیستان و بلوچستان: ۱۴ پایگاه مختلف امداد جاده‌ای، کوهستان و دریا افتتاح می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر در سفر به سیستان و بلوچستان اعلام کرد: امسال ۱۴ پایگاه مختلف از قبیل امداد جاده‌ای، کوهستان و دریا را افتتاح می‌کنیم که ۶ پایگاه آن در استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر نخستین پروژه که با حضور دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات و درازهی نماینده سراوان افتتاح شد، پایگاه جاده ای پلیس راه زاهدان، یادمان شهید غلامحسین خدری بود. 

 

درادامه این سفر رئیس جمعیت هلال احمر به شهرستان خاش رفت و پایگاه امداد و نجات کوهستان تفتان، یادواره زنده یاد نجاتگر علی محبی را افتتاح کرد و با افتتاح این پایگاه، تعداد پایگاه‌های کوهستان جمعیت هلال احمر به ۵۰ رسید.

 

دکتر پیوندی در مورد افتتاح طرح‌های استان سیستان و بلوچستان گفت: خوشحالیم که در ایام دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی فرصتی دست داد تا به این استان سفر کنیم. در دهه فجر امسال ۱۴ پایگاه مختلف از قبیل امداد جاده‌ای کوهستان و دریا را افتتاح می کنیم که ۶ پایگاه آن در استان سیستان و بلوچستان است. علاوه بر افتتاح  ۶ پایگاه امداد جاده‌ای، کوهستان و شهری ، ۲ ساختمان اداری، فرهنگی و ورزشی نیز افتتاح می شود. 

 

وی با اشاره به افزایش پایگاه های استان سیستان و بلوچستان به ۲۷ پایگاه، افزود: با این حال با استاندادرهای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر که حدود ۵۳ پایگاه است، فاصله داریم و این کمبود فقط  مربوط به استان سیستان  و بلوچستان نیست، بلکه با همه تلاش ها برای راه اندازی پایگاه های جدید، در بیشتر استان ها این کمبود وجود دارد. 

 

پیوندی با اشاره به اینکه تعداد پایگاه های موجود در کشور با استانداردها فاصله دارد، گفت: کشور ما اقلیم جذابی دارد اما با توجه به این تنوع، ضرورت دارد پایگاه های دریا، کوهستان و جاده ای را ایجاد کنیم . در حال حاضر مجموعا ۵۵۷ پایگاه در کل کشور داریم در حالی که بر اساس استاندارد تعداد این پایگاه ها باید به یک هزار و ۲۰۰ مورد افزایش پیدا کند. براساس اقلیم هر منطقه این پایگاه ها تاسیس شده و بیشتر آنها هم پایگاه های جاده ای است. 

 

وی با بیان اینکه این کمبودها با همکاری خیّرین، مسئولان و جمعیت هلال احمر قابل رفع است، اظهار امیدواری کرد: در چند سال آینده در این زمینه رشد خوبی را شاهد باشیم تا بتوانیم پایگاه ها را به تعداد قابل قبول برسانیم و در لحظات نخست حوادث در کنار مردم باشیم. 

 

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین به افزایش تعداد بالگردهای جمعیت هلال احمر اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر در سراسر کشور ۲۴ فروند بالگرد داریم. افزایش این ظرفیت و تامین بالگردها با مشکلاتی همراه است، اما با این حال در تلاش هستیم تا این مشکلات را برطرف کنیم و امیدوارم تا پایان امسال ۳ فروند بالگرد به ظرفیت ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر اضافه شود و تعداد آنها به ۲۷ بالگرد برسد. 

 

رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان نیز در جمع خبرنگاران در مورد راه اندازی ۸ پروژه در استان، گفت: این پروژه هایی که امروز افتتاح آنها آغاز شده است، با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال تکمیل شده که رقمی تقریبا بی‌نظیر است.

 

بنابراین گزارش دکتر علی اصغر پیوندی در ادامه برنامه امروز خود در استان سیستان و بلوچستان با هیات همراه از پایگاه امداد جاده ای شهید علیرضا دشتی خویدکی در خاش ‌و پایگاه جاده‌ای پلیس راه خاش-سراوان بازدید کرد.

 

بازدید از مدرسه شهید یعقوب عبدالهی، یکی از مدارسی که طرح ققنوس در آن اجرا شده از دیگر برنامه امروز سفر رئیس جمعیت هلال احمر به سیستان و بلوچستان بود. در این بازدید مسولان محلی اجرای طرح ققنوس و نصب سیستم گرمایشی ایمنی و طرح نذر اب را مثبت ارزیابی کردند و رئیس جمعیت هلال احمر نیز ابراز امیدواری کرد با همکاری خیرین و آموزش و پرورش اقداماتی از این دست ادامه یابد.

قرار است دکتر پیوندی در سفر به استان سیستان و بلوچستان ۸ پروژه را در این استان افتتاح کند.