امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:03
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 21/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 500
کد خبر : 3851
رونمایی از بالگرد امداد و نجات خراسان جنوبی در دهه فجر

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6555&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

با حضور دبیرکل از بالگرد امدادی و سه دستگاه خودروی نجات رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «محمد رحیم شهریاری» امروز (17 بهمن) در مراسم رونمایی از بالگرد امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی با گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: برای اولین بارها پس از سالها پیگیری و تلاش امداد هوایی استان قبل از ساخت آشیانه در استان مستقر می شود.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه منطقه خراسان جنوبی در بن بستی قرار دارد که دسترسی به استان های معین دور است، افزود: خراسان جنوبی سومین استان زلزله خیز کشور است و باید زیرساختها در این منطقه تقویت شود.
 
شهریاری با تاکید بر اینکه در زیرساخت های استان مشکلات جدی است و نبود امداد هوایی یکی از این مشکلات بود، بیان داشت:  امروز با رونمایی از بالگرد امداد هوایی موجب آرامش و خدمت رسانی بیشتر می شود.
 
وی عنوان کرد: بالگرد عملیاتی و پرتوان هلال احمر تعمیر اساسی شده است و ارزش آن 5 میلیون دلار است و برای همیشه در استان مستقر خواهد بود.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به بهره برداری از سه دستگاه خودروی امداد و نجات در استان، ادامه داد : هم اکنون محدودیت های جدی در امداد جاده ای داریم و با توجه به اینکه محورهای طبس و نهبندان بیشترین تلفات جاده ای را دارد لذا این سه خودروی امداد و نجات در این مناطق مستقر خواهد شد.
 
شهریاری با بیان اینکه هنوز با استانداردهای خودروهای نجات و تعداد پایگاه امداد و نجات در این استان فاصله داریم، تاکید کرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی 22 پایگاه ثابت امدادو نجات وجود دارد که با فاصله طولانی امدادرسانی دچار مشکل می شود و باید پایگاه های امداد و نجات در استان توسعه یابد.