امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 08:01
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 23/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 430
کد خبر : 3858
مانور امداد و نجات در آب های خروشان در ساحل کارون

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6584&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

مانور امداد و نجات در محبط های آبی و آب های خروشان در ساحل کارون اهواز برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از برگزاری مانور امداد و نجات در محبط های آبی و آب های خروشان در ساحل رودخانه کارون شهرستان اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: این مانور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با همکاری این جمعیت و انجمن جت اسکی و جت بت ایران در ساحل رودخانه کارون شهرستان اهواز برگزار شد.

وی افزود: این مانور با حضور 5 تیم امداد ونجات در قالب 2 تیم واکنش سریع هلال احمر خوزستان و سه تیم از شهرستان های دزفول، شوشتر و خرمشهر متشکل از 25 نفر در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: هدف از اجرای این مانور، توان افزایی و ارتقاء سطح کیفی استفاده از تجهیزات جدید جستجو و نجات در سیلاب از جمله جت اسکی بوده است.

دکتر خدادادی بیان کرد: ارزیابی میزان آمادگی واحدهای امداد و نجات جت اسکی K38 و اصول حیاتبخشی، ارتقاء سطح توانایی و مهارت کارکنان عملیاتی و ستادی، مدیریت بحران در شرایط اضطراری، کشف نقاط ضعف و قوت،‌ ارزیابی عملکرد جت اسکی و کنترل صدمات در هنگام امداد ونجات آبی، و شناورها از جمله اهداف این مانور بوده است.

وی اضافه کرد: آموزش استفاده از جت اسکی در زمان حوادث در محیط های آبی به مدت دو روز با حضور نجاتگران هلال احمر خوزستان پیش از اجرای مانور اصلی برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان تصریح کرد: رژه قایق ها و جت اسکی های هلال احمر، نجات افراد غرق شده و گرفتار در سیلاب و اطفاء حریق در محیط های آبی از جمله برنامه های اجرا شده در این مانور بوده است.