امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 591
کد خبر : 3861
امدادرسانی به ۷ هزار و ۱۹۵ تن در مناطق برف‌گیر

امدادرسانی به ۷ هزار و ۱۹۵ تن در مناطق برف‌گیر

امدادرسانی به ۷ هزار و ۱۹۵ تن در مناطق برف‌گیر

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر، به ۷ هزار و ۱۹۵ تن از همو طنان در محورهای برف‌گیر کشور خدمات امدادی ارائه کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به شرایط جوی و بارش های شدید برف و کولاک در ۱۷ استان کشور افزود: ۵۳۳ نفر امدادگر در قالب ۱۳۵ تیم امدادی از ۲۰ تا بامداد ۲۳ بهمن ماه به ۱۳۲ شهر و روستا و محورهای کوهستانی به درراه ماندگان امداد رسانی کردند.
سلیمی خاطر نشان کرد: در عملیات امداد رسانی به هموطنان ۶۹۷ تن از هموطنان در استان‌های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال وبختیاری، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، مازندران و یزد اسکان اضطراری یافتندو ۲۸ تن هم به مناطق امن منتقل شدند.
به گفته سلیمی: در این عملیات ضمن تخلیه آب ۸۳ واحد مسکونی، ۷۰۵ تخته پتو،۳۵۷ بسته غذایی،۷۸۷ قوطی کنسرو،۱۵۰ قرص نان،۱۲۲ کیلو گرم برنج،۴۱ کیلو گرم خرما،۱۱۴ کیلو گرم حبوبات،۱۲۲ کیلو گرم قند و شکر و ۳۳۸ کیلو گرم نایلون بین در راه ماندگان توزیع شد.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به رها سازی ۴۳۹ خورو در برف افزود: گرفتار شدن یک خودروی سواری در مسیر سیلاب لالی در خوزستان باعث فوت یک نفر شد. یادآور می شود عملیات امداد رسانی ادامه دارد.