امروز   چهارشنبه   مورخ   01/خرداد/1398   ساعت 12:06
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 13/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 805
کد خبر : 3895
امدادرسانی به قریب ۲۰ هزار تن در سیل، برف و کولاک ۲۵ استان کشور

امدادرسانی به قریب ۲۰ هزار تن در سیل، برف و کولاک ۲۵ استان کشور

امدادرسانی به قریب ۲۰ هزار تن در سیل، برف و کولاک ۲۵ استان کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام وقوع سیل و برف و کولاک در ۲۵ استان کشور گفت: در ۵ روز گذشته، امدادگران هلال احمر در ۲۲۰ شهر و روستا و محور کوهستانی به ۱۹ هزار و ۷۰۰ تن خدمات امدادی ارائه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در مورد امدادرسانی در حوادث جوی شامل سیل، برف و کولاک در استان های مختلف کشور از ۸ اسفند تا ۵:۳۰ صبح امروز اظهار کرد: ۳۰۱ تیم متشکل از ۱۱۸۹ امدادگر در طول این مدت در ۲۲۰ شهر، روستا و محورهای کوهستانی در ۲۵ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد در حال امدادرسانی بودند.

وی افزود: امدادرسانی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در این مدت به ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر امدادرسانی شده است افزود: ۱۳۸۹ نفر اسکان اضطراری داده شدند و ۱۳۲ نفر نیز به مکان امن انتقال یافتند.

وی با بیانی اینکه ۸ نفر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند افزود: ۱۲ نفر نیز از خدمات سرپایی بهره بردند.

سلیمی اظهار کرد: در طول این مدت ۵ نفر جان خود را از دست دادند که ۴ نفر آنها در سیل سیستان و بلوچستان فوت کردند و یک نفر هم در استان آذربایجان غربی بر اثر ریزش بهمن جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: امدادگران ۷۳۳ خودرو را نیز از برف رهاسازی کردند و همین طور ۱۵۸ واحد مسکونی را از آب تخلیه کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به توزیع اقلام میان حادثه دیدگان گفت: ۲۲۲ دستگاه چادر، ۳۰۶۷ تخته پتو، ۱۳۸۵ تخته موکت، ۲۸۲۵ کیلوگرم نایلون، ۱۸۸۴ بسته غذایی، ۳۴۶۹ قوطی کنسروجات، ۱۶۷۴ بطری آب معدنی، ۲۷۸۵ قرص نان، ۹۰ کیلوگرم خرما، ۳۰۰ کیلوگرم برنج، ۲۵۰ کیلوگرم حبوبات و ۶۰۰ کیلوگرم قند و شکر میان افراد آسیب دیده از سیل، آبگرفتگی و برف و کولاک توزیع شد.