امروز   سه شنبه   مورخ   31/ارديبهشت/1398   ساعت 04:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 14/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 438
کد خبر : 3904
آغاز طرح ملی خدمات نوروزي اصفهان از 24 اسفندماه

جمعيت هلال احمر استان اصفهان؛آماده خدمت به مسافرین / طرح ملی خدمات نوروزي هلال احمر از 24 اسفند ماه آغاز می شود

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از اجرای طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در این استان در ایام نوروز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ دکتر محسن مومنی در حاشیه برگزاری نشست مشترک با مدیران شعب هلال احمر منطقه جنوب استان با بیان اینکه استان اصفهان دارای موقعيت تاریخی ، فرهنگی و جاذبه هاي بي نظير بوده و هر ساله در فصول مختلف به ويژه در ايام نوروز ميزبان ميهمانان و گردشگران بسياري است اظهار داشت : امسال نیز طرح ملی امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی تحت عنوان طرح ملی خدمات نوروزي به اجرا در می آید .

وی تصریح کرد : بیش از 1200 نیروی نجاتگر ،180 پرسنل امدادی و 7 تیم واکنش سریع در 42 پايگاه امداد ونجات بین شهری، یک پایگاه امداد هوایی و 40 پایگاه و پست ايمني و سلامت، آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.
وی در ادامه افزود : براي اجراي طرح ملي ايمني و سلامت مسافرين نوروزي نيز علاوه بر 40 پایگاه و پست اختصاصی، خيمه های نماز، فضای دوستدارکودک و ايستگاه سلامت در خدمت مسافرین خواهد بود و بيش از 800 نفر از جوانان آموزش ديده عضو جمعيت هلال احمر اصفهان در اجرای این طرح مشاركت دارند.
دکتر مومنی تصریح کرد : جمعیت هلال احمر استان اصفهان در این راستا به منظور تسهیل خدمات رسانی بیشتر به مسافرین نوروزی ، امکان بهره برداری از اپلیکیشن مسافر یار را با همکاری بخش خصوصی فراهم کرده است که امکان دسترسی به اطلاعات گردشگری ، راه های ارتباطی و ...در این سامانه پیش بینی شده است .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشارکت فعال  خیرین  و داوطلبان  در اجرای طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر استان از جمله "طرح فرشتگان رحمت" عنوان کرد : این طرح نیز از  جمله طرح هایی است که در ایام پایانی سال در  راستای  کمک  به  خانواده های  نیازمند  و  کم  برخوردار  مناطق  محروم  روستایی  و  شهری  به ویژه کودکان  و  زنان  بی سرپرست  و  بد سرپرست ،  خانواده زندانیان ، بیماران و زنان سرپرست خانوار به اجرا درمی آید.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح  جذب ، سازماندهی و هدایت کمکهای مردمی در اجرای برنامه های عام المنفعه خیرخواهانه با استفاده از توان خیرین درحمایت از نیازمندان و تلاش برای رفع بخشی از محرومیت های اقشار آسیب پذیرمی باشد، اظهار داشت : امسال نیز این طرح با همیاری و مشارکت داوطلبان ، خیرین و پرسنل جمعیت در سراسر استان در حال انجام می باشد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان به هم استانی ها و هم وطنان توصیه کرد در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ملی ندای امداد 112سازمان امداد و نجات تماس گرفته یا به نزدیکترین پست امدادی مستقر در محل یا جاده مراجعه نمایند.