امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 05:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 373
کد خبر : 3925
از رونمایی ۳ خودروی نجات تا پیوستن استاندار به پویش بهرفت

 

گزارش سفر دکتر پیوندی به آذربایجان شرقی: از رونمایی ۳ خودروی نجات تا پیوستن استاندار به پویش بهرفت

 

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه بازدید از پست ها و پایگاه های نوروزی جمعیت به استان آذربایجان شرقی سفر کرد و علاوه بر دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه، از سه خودروی نجات اختصاص داده شده به هلال احمر استان رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی در ادامه سفرهای نوروزی خود شب گذشته وارد استان آذربایجان شرقی شد و از پایگاههای امداد جاده ای شهدای آقکند میانه، شهید محمدتقی اباذری بهرمان سراب، پست امدادی کردکندی بستان آباد و پایگاه امداد جاده‌ای عوارضی تبریز، پست سلامت و ایمنی شهر ایلخچی شهرستان اسکو و پایگاه جاده ای-دریایی گمیچی بازدید کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین به همراه مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد نجات، شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان، سعید کنعانی مدیرعامل هلال احمر استان، حجت الاسلام عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان و جمعی از مسئولان استانی از پست های خدمات نوروزی جوانان شهرهای سراب و بستان‌آباد نیز بازدید کرد.

 

رونمایی از سه دستگاه خودروی نجات

در این سفر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و معاون عمرانی استاندار، سه دستگاه خودروی نجات با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی اضافه شد.

 

دیدار با استاندار آذربایجان شرقی

دیگر برنامه سفر دکتر پیوندی به استان آذربایجان شرقی، دیدار با استاندار آذربایجان شرقی بود. در این دیدار که در محل استانداری انجام شد طرفین به تکمیل و به‌روز رسانی تجهیزات هلال احمر تأکید و آن را لازمه کارکرد هلال احمر دانستند.

دکتر پیوندی: برای احداث پایگاههای جدید نیازمند مساعدت استانداری هستیم

دکتر پیوندی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، با ارائه گزارشی از اقدامات جمعیت هلال احمر در سفرهای نوروزی گفت: طرح امداد نوروزی هلال احمر با جدیت از اواخراسفند ماه هر سال شروع می‌شود و باایجاد هماهنگی با سایر ارگانها و بازسازی سیستم امدادی و بهره گیری از نیروهای داوطلب و نجاتگران و امدادگران و جوانان، علاوه بر امداد و نجات، در بحث فرهنگی، اجتماعی و  ارتقای فرهنگ ترافیکی نیز ورود پیدا می کنیم.

دکتر پیوندی افزود: در بازدیدی که از پایگاههای امداد جاده ای و پست های نوروزی جمعیت هلال احمر استانهای البرز و قزوین و زنجان و اردبیل و آذربایجان شرقی داشتیم، نیروهای امدادی وضعیت قابل قبولی داشته و امدادگران و نجاتگران و داوطلبان با عشق و علاقه کار می کنند .

رئیس جمعیت هلال احمر با تقدیر از همراهی و همدلی استاندار و فرمانداران و بخشداران با هلال احمر خاطر نشان کرد: با همدلی و تعامل می توانیم علی رغم کمبود اعتبار و منابع بر مشکلات فائق آمده و نواقص و خلاهای بسیاری را برطرف کنیم.

وی با برشمردن مشخصات آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی شرایط خاصی دارد و با وجود قدمت تاریخی و جذابیت های توریستی، محل تردد مسافران برای اقامت و گشت و گذار مخصوصاً در ایام تعطیلات است. مردم این استان نیز حوادث تلخ زیادی از جمله زلزله، سیل، کولاک و حوادث ترافیکی را تجربه کرده اند. به همین دلیل ما در هلال احمر نگاه ویژه‌ای به این استان داشته و تلاش می کنیم با عمل به وظیفه خود در حوزه امداد و نجات، تعداد پایگاه های امدادی را به حد استاندارد برسانیم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: احداث پایگاه های امدادی یک موضوع مشارکتی است و هلال احمر به تنهایی و بدون کمک و همکاری فرمانداران، ائمه جمعه و مردم نمی تواند تعداد مطلوبی پایگاه در کشور احداث کند. هلال احمر در حال حاضر حدود ۶۰۰ پایگاه امدادی در سراسر کشور دارد اما حدود ۶۰۰ پایگاه امدادی دیگر نیاز است تا امدادرسانی هلال احمر به حد مطلوب برسد.

وی افزود: در استان آذربایجان شرقی هم در صدد تقویت لجستیک و ایجاد پایگاه سعیدآباد و همچنین به افزایش اعتبارات هستیم و امیدواریم با حمایتهای استاندار، پروژه پایگاه پشتیبانی امدادی سعید آباد در یک موقعیت مناسب افتتاح شود. برای احداث پایگاههای امدادی جدید و اتمام پایگاه پشتیبانی امدادی شمالغرب کشور در سعید آباد هم نیازمند مساعدت استانداری در قالب انعقاد تفاهم نامه هستیم.

 

هلال احمر بایستی بهترین تجهیزات و امکانات امدادی را داشته باشد

دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار با تجلیل از خدمات جمعیت هلال احمر  گفت: حوادث جاده ای یکی از معضلات مهم جامعه ماست که سالانه باعث فوت تعدادی از هموطنان و آسیب‌های جسمی می شود که بیشترین تعداد فوتی ها هم مربوط به استان آذربایجان شرقی است.

 وی افزود: حوادث جاده‌ای بیشتر به فرهنگ رانندگی و شرایط جاده ها بر می‌گردد که در هر صورت موجب افزایش عملیات‌های امدادی هلال احمر می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به درصد پوشش امدادی استان توسط هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر با داشتن ۲۷ پایگاه جاده ای، تقریبا ۵۷ درصد استان را تحت پوشش امدادی خود قرار داده که برای رسیدن به نقطه مطلوب بایستی ۱۷ پایگاه امدادی دیگر نیز در آذربایجان شرقی ساخته شود.

پور محمدی تصریح کرد: ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر استان به لحاظ گذراندن عملیات های متعدد استانی و کشوری و زلزله ورزقان دچار فرسودگی شده که بایستی به نحو مقتضی نسبت به ترمیم آن اقدام شود چرا که هلال احمر بایستی بهترین امکانات را داشته باشند.

 

پیوستن استاندار به بهرفت

دکتر پورمحمدی در پایان این دیدار با امضای میثاق نامه بهرفت به این کمپین پیوست

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین امروز نیز بازدیدهایی را در استان آذربایجان شرقی انجام داد و پس از دیدار با حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه، برای ادامه بازدیدهای خود به استان آذربایجان غربی سفر کرد.