امروز   سه شنبه   مورخ   30/مهر/1398   ساعت 20:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 391
کد خبر : 3926
تلاش ۷۲ تیم عملیاتی در امدادرسانی به متاثران از برف و کولاک ۴ استان

تلاش ۷۲ تیم عملیاتی در امدادرسانی به متاثران از برف و کولاک ۴ استان

تلاش ۷۲ تیم عملیاتی در امدادرسانی به متاثران از برف و کولاک ۴ استان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از بسیج امکانات و امدادگران برای خدمت رسانی به متاثران از برف و کولاک در ۴ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش خدمت رسانی به هموطنان در برف و کولاک روز گذشته در  ۴ استان کشور گفت: امدادگران روز گذشته در استان‌های متاثر از برف و کولاک ینی گلستان، مازندران، سمنان و خراسان رضوی خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کردند.

وی با اشاره به خدمت رسانی ۹ تیم عملیاتی شامل ۴۰ امدادگر و نجاتگر در استان گلستان، اظهار کرد: محورهای گرگان به شاهرود(توسکستان) و آزادشهر به شاهرود (خوش ییلاق) در استان گلستان درگیر برف و کولاک بودند که در این زمینه امدادگران با به کارگیری ١٠ دستگاه خودروی امدادی شامل ۲ دستگاه آمبولانس، ۵ دستگاه خودروی کمک دار، ۲ خودروی نجات و یک دستگاه خودروی آرگو خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند.

وی با اشاره به برف گیر بودن محور سوادکوه (شیرگاه –زیرآب-پل سفید) و ساری به کیاسر در استان مازندران، گفت: در این استان نیز ۲۱ تیم عملیاتی شامل ۶۵ امدادگر و نجاتگر با ٢١ دستگاه خودروی عملیاتی از جمله ۹ دستگاه آمبولانس، ۹ خودروی کمک دار و ۳ خودروی نجات به هموطنان خدمت کردند و در محورهای شاهرود به آزادشهر(خوش ییلاق)، مهدی‌شهر به فولاد محله، دامغان به فولادمحله، میامی به کالپوش و شاهرود به گرگان(توسکستان) در استان سمنان با ۳۷ تیم عملیاتی شامل ۱۵ دستگاه آمبولانس، ۱۷ دستگاه خودروی کمک دار و یک دستگاه آرگو خدمات لازم به هموطنان ارائه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین به وقوع برف و کولاک در محور قوچان به دره گز(گردنه امامقلی) خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: در این زمینه ۵ تیم عملیاتی شامل ١۵ تن خدمات لازم را با ۲ دستگاه آمبولانس و یک خودروی نجات ارائه کردند.