امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 05:37
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 475
کد خبر : 3927
ابراز امیدواری رئیس جمعیت برای ساماندهی جذب امدادگران در سال آینده

گزارش سفر دکتر پیوندی به آذربایجان غربی؛ ابراز امیدواری رئیس جمعیت برای ساماندهی جذب امدادگران در سال آینده

گزارش سفر دکتر پیوندی به آذربایجان غربی؛ ابراز امیدواری رئیس جمعیت برای ساماندهی جذب امدادگران در سال آینده

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان سفرهای نوروزی خود از پایگاه های امدادی و پست های نوروزی استان آذربایجان غربی بازدید و ابراز امیدواری کرد که در سال آینده وضعیت جذب امدادگران ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی در ادامه سفرهای نوروزی، پس از ترک استان آذربایجان شرقی، به آذربایجان غربی رفت و از پایگاه های امداد و نجات و پست های ایمنی و سلامت استان از جمله پست ایمنی و سلامت ارومیه بازدید کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین با محمد مهدی شهریاری، استاندار ارومیه  دیدار کرد و به ارائه توضیحاتی در مورد فعالیت های جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی پرداخت و گفت: طرح نوروزی از روز شنبه آغاز شده و ما فعالیت هایمان را در دو بعد امداد و نجات و فعالیت های فرهنگی دنبال می کنیم. حدود ۱۲ هزار نفر از جوانان ما به صورت داوطلبانه در ایام نوروز فعالیت می کنند و ۵۵۰۰ امدادگر نیز با ظرفیت لجستیکی کامل عملیات امداد و نجات را به عهده دارند.

پیوندی همچنین به نیازهای استان اشاره کرد و گفت: تعداد پایگاه های امداد و نجات و انبارهای امدادی استان آذربایجان غربی از استاندارد کمتر است و باید برای افزایش این ظرفیت تلاش کنیم که البته این کار به تنهایی از عهده جمعیت هلال احمر بر نمی آید و نیاز به همکاری چند جانبه دارد.

وی ادامه داد: از همین رو پیشنهاد من این است که در قالب یک تفاهم نامه، برنامه دو ساله ای برای استان مشخص کنیم و ما هم بر اساس آن وارد عمل شویم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش ظرفیت امداد هوایی هلال احمر نیز گفت: در حال حاضر هلال احمر ۲۴ فروند بالگرد دارد و سه فروند بالگرد دیگر نیز به زودی به ناوگان امداد هوایی اضافه می شود.

دکتر پیوندی در ادامه از پایگاه امدادهوایی شهید کلانتری و پایگاه جاده ای گردنه قوشچی که قدیمی ترین پایگاه استان محسوب می شود بازدید کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر در جمع امدادگران این پایگاه رسیدگی به وضعیت امدادگران را از اصلی ترین دغدغه های خود دانست و گفت: در یک سال و نیم اخیر تلاش های زیادی در راستای ایجاد راه کاری قانونی برای ساماندهی و جذب امدادگران و نجاتگران انجام شده و امیدواریم در سال ۹۸ بتوانیم با همکاری نهادها و دستگاههای ذیربط به نتایج مناسبی برسیم.