امروز   چهارشنبه   مورخ   12/آذر/1399   ساعت 21:25
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 01/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 428
کد خبر : 3929
بیش از ۲۰ هزار متاثر حوادث جوی در ۲۷ استان امدادرسانی شدند

بیش از ۲۰  هزار متاثر حوادث جوی در ۲۷ استان امدادرسانی شدند

بیش از ۲۰  هزار متاثر حوادث جوی در ۲۷ استان امدادرسانی شدند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۲۰ هزار و ۶۹۸ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۲۶۲ شهر، روستا و محورهای کوهستانی ۲۷ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسان جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی در تشریح عملیات امدادرسانی به متاثران حوادث جوی در ۲۷ استان کشور طی سه روز گذشته گفت: از روز ۲۶ تا ۲۹ اسفند (ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه) امدادرسانی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان های جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان که متاثر از حوادث جوی بودند، انجام شده است.

وی افزود: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در این مدت سه هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و ۵۳ نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ارائه خدمات سرپایی به ۴۵ نفر از مصدومان حوادث ترافیکی، انتقال ۱۰ مصدوم به مراکز درمانی و بیمارستانی، رهاسازی هزار و ۲۰۱ دستگاه خودرو از برف و تخلیه آب از ۴۵۳ واحد منزل مسکونی؛ از دیگر اقدامات ۴۸۰ تیم (متشکل از هزار و ۷۸۴ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در ۲۷ استان کشور بوده است.

به گفته سلیمی، در این حوادث متاسفانه دو نفر از هموطنان (بر اثر ریزش کوه یک نفر در سوادکوه، بر اثر وقوع سیل یک نفر در میانرود) فوت شده اند و یک نفر (در منطقه مه ولات) مفقود شده است.

وی، از توزیع ٨٠ دستگاه چادر امدادی، ۲ هزار و ۳۹۰ تخته پتو، ۵۰۰ تخته موکت، هزار و ۷۰۰ کیلوگرم نایلون، دو هزار و ۵۸۰ بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی، هفت هزار و ۳۰۰ بطری آب معدنی، دو هزار و ۲۰۰ قوطی انواع کنسروجات، ۱۸ هزار و ۲۰۰ قرص نان، ۷۰ کیلوگرم خرما، ۱۱ هزار ۷۰۰ کیلوگرم برنج، هزار و ۷۹۰ کیلوگرم روغن و ۹۹۰ بسته بیسکوییت در بین متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی خبر داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: عملیات امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی در استان های مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.