امروز   جمعه   مورخ   09/خرداد/1399   ساعت 13:36
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 01/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 454
کد خبر : 3930
تلاش ۱۰۰ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به متاثران سیل و آبگرفتگی در گلستان

تلاش ۱۰۰ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به متاثران سیل و آبگرفتگی در گلستان

 

تلاش ۱۰۰ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به متاثران سیل و آبگرفتگی در گلستان

 معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به متاثرین از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در استان گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ شاهین فتحی با تشریح آخرین وضعیت سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک در استان گلستان تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز (چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷) اظهار کرد: ۱۰ شهرستان آزادشهر، آق قلا، بندرگز، بندرترکمن، علی آباد، کردکوی، کلاله، گرگان، گنبدکاووس و مینودشت متاثر از حوادث جوی بوده اند که نیروهای امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۴٠ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به چهار هزار و ۷۸۰ نفر خدمات متنوع امدادی ارائه کرده اند.

وی افزود: در اجرای این سلسله عملیات امدادی، امدادگران هلال احمر ۶۸ نفر از متاثرین حوادث یادشده را در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت داده، ۳۵۳ دستگاه خودرو را از برف رهاسازی کرده و آب را از ۷۰ منزل مسکونی تخلیه کردند که این سلسله عملیات از سوی ١٠٠تیم شامل ۴١٧ نیروی امدادی انجام شده که عملیات امدادرسانی در استان یادشده ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین وضعیت برف و کولاک در استان سمنان تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز (چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷) نیز افزود: پنچ شهرستان میامی، دامغان، سرخه، شاهرود و مهدی شهر متاثر از حوادث جوی و اقلیمی بوده اند که نیروهای امدادرسان در ۱۲ محور کوهستانی به هزار و ۳۸۶ نفر از مسافران نوروزی امدادرسانی کردند.

وی گفت: در اجرای این عملیات امدادرسانی که با مشارکت ۲۴ تیم امدادی متشکل از ۸۹ نفر امدادگر و نجاتگر انجام شد، ۲۴۳ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و مقادیری پتو، نایلون، بسته غذایی، کنسروجات و نان در میان در راه ماندگان حوادث جوی و اقلیمی توزیع شد.

فتحی یادآور شد: عملیات امدادرسانی به مسافران نوروزی در استان سمنان ادامه دارد.