امروز   پنج شنبه   مورخ   19/تیر/1399   ساعت 15:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 19/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 814
کد خبر : 4043
محموله کمک های بشردوستانه آلمان به ارزش ۳۰۰ هزار یورو تحویل هلال احمر شد

امدادرسانی به ۲۹۰ هزار تن در استان‌های سیل زده تا امروز/ محموله کمک های بشردوستانه آلمان به ارزش ۳۰۰ هزار یورو تحویل هلال احمر شد

امدادرسانی به ۲۹۰ هزار تن در استان‌های سیل زده تا امروز/ محموله کمک های بشردوستانه آلمان به ارزش ۳۰۰ هزار یورو تحویل هلال احمر شد

با حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و سفیر آلمان، از محموله کمک های بشردوستانه صلیب سرخ آلمان شامل ۴۰ دستگاه قایق و ۸۰ ست نجات انفرادی به ارزش ۳۰۰ هزار یورو، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ نشست خبری مراسم تحویل رسمی محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان شامل قایق و تجهیزات انفرادی برای سیل زدگان با حضور رئیس سازمان امداد و نجات، سفیر آلمان در ایران و نماینده صلیب سرخ این کشور ظهر امروز در سازمان امداد و نجات برگزار شد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی از ۲۵ اسفند در ۲۴ استان کشور گفت: بیشترین فعالیت‌های ما در استان‌های گلستان، لرستان، خوزستان، ایلام و کرمانشاه بوده است که در عملیات سیل و آبگرفتگی در این مدت به ۲۹۰ هزار نفر از سیل زدگان امدادرسانی شده، ۱۱۱ هزار نفر اسکان اضطراری یافتند و یک هزار و ۱۵۲ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

وی با اشاره به ویژگی سیل اخیر که تمام راه های ارتباطی در مناطق سیل زده گلستان و لرستان به شهرهای اصلی مسدود شده بود، افزود: در برخی مناطق سیل زده به دلیل قطع بودن راه های ارتباطی، امدادرسانی از طریق امداد هوایی به آسیب دیدگان ارائه شد که تا امروز بالگردهای امدادی هلال احمر و بالگردهایی که نیروهای نظامی در اختیار ما قرار دادند ۶۱۲ ساعت پرواز برای انتقال اقلام و توزیع میان سیل زدگان انجام داده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: شهرستان پلدختر تقریباً جزء اولین مناطقی بود که همکاران ما در ساعت دو صبح به آنجا رسیدند و توانستند عملیات امداد و نجات را در آنجا انجام دهند.

سلیمی با اشاره به توزیع اقلام زیستی، غذایی و بهداشتی مورد نیاز در استان‌های متاثر از سیل توضیح داد: تا این لحظه ۱۸ هزار و۷۲۳ تخته چادر، بیش از ۱۳۴ هزار سبد غذایی، ۳۵ هزار تخته موکت و۷۰ هزار تخته پتو بین نیازمندان توزیع شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در مناطقی که پیش‌بینی سیل در آنجا وجود دارد گفت: به تمام استان‌هایی که در آینده در معرض سیل هستند اعلام آماده‌باش شده و تاکنون اقلامی از جمله ۴۶ هزار تخته چادر، ۹۳ هزار سبد غذایی، ۵۱ هزار تخته موکت و… برای تقویت انبارهای امدادی به مناطق پیش‌بینی شده در معرض سیل ارسال شده است. همچنین با ایجاد اردوگاه های اضطراری، مردم را در این مناطق به محل های امن منتقل کردیم تا از تلفات جانی پیشگیری کنیم.

رئیس سازمان امداد و نجات اظهار کرد: من از دولت آلمان و سفیر این کشور و صلیب سرخ آلمان جهت ارسال این محموله و ارائه کمک های آموزشی سپاسگزارم. ارتباطات مستحکم هلال احمر ایران و صلیب سرخ آلمان مربوط به تربیت مربیان سگ های جست و جوگر و تیم های امداد کوهستان است و ما همچنان امیدواریم همکاری های مان با صلیب سرخ آلمان گسترده تر از قبل شود.

سلیمی افزود: در حال حاضر ۴۰ دستگاه  قایق و۸۰ ست تجهیزات انفرادی از صلیب سرخ آلمان دریافت کرده‌ایم که ارزش این محموله‌ ۳۰۰ هزار یورو است.

سفیر آلمان نیز در این نشست با ابراز خوشحالی از اینکه امکان ارسال سریع کمک های بشردوستانه آلمان به سیل زدگان ایرانی از طریق صلیب سرخ این کشور و بدون انجام بوروکراسی های معمول فراهم شده است، تاکید کرد: آلمان با ارسال این محموله حمایت خود را از مردم سیل زده ایران که درد و رنج فراوانی را متحمل شده اند اعلام می کند.

میخائیل کلور برشتولد با تاکید بر اینکه این عملیات و همکاری موفق میان ایران و آلمان به دلیل رابطه بلندمدت میان صلیب سرخ آلمان و هلال احمر ایران بخصوص در سال های اخیر است، خاطرنشان کرد: این همکاری ها منجر به شکل گیری اعتمادی دوجانبه از طریق تمرین ها و عملیات های مشترک شد تا علیرغم مشکلات بین المللی که وجود دارد، کمک های بشردوستانه آلمان به سرعت در اختیار سیل زدگان ایرانی قرار گیرد.

وی در پایان از تمام دست اندرکاران و تلاش های انجام شده برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان سیل اخیر و همچنین تمام امدادگرانی که در حال امدادرسانی به سیل زدگان هستند تقدیر و تشکر کرد.

مارک هافمن نماینده صلیب سرخ آلمان نیز در این مراسم با بیان اینکه هماهنگی برای ارسال این محموله با توئیت کوتاه سفیر آلمان آغاز شد، افزود: با حمایت دولت آلمان ما امکان تهیه این تجهیزات و ارسال به ایران را یافتیم که جا دارد از سفیر آلمان در این خصوص تشکر کنم. همچنین همکاری های بلند مدت و بسیار خوبی که میان دو جمعیت ملی ایران و آلمان از سال های قبل وجود دارد که منجر به همکاری در زمان بحران کنونی شد، قابل تقدیر است. این محموله کمک کوچکی از طرف آلمان بود اما جا دارد از نیروهای امدادرسان که در منطقه سیل زده حضور دارند و بدون خستگی به مردم آسیب دیده خدمت می کنند صمیمانه تقدیر کنم.