امروز   شنبه   مورخ   17/خرداد/1399   ساعت 11:41
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 21/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 646
کد خبر : 4051
کمک های مردمی خراسان جنوبی به سیل زدگان

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6954&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:
کمک ۱۸۳ میلیون تومانی مردم به سیل زدگان
شهریاری گفت: تاکنون 124 میلیون تومان وجه نقد و 59 میلیون تومان کمک های غیر نقدی جمع آوری شده است.
 
«محمد رحیم شهریاری» امروز (21 فروردین) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در ایام نوروز و به سیل زدگان، اظهار کرد: در طرح نوروزی 30 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار فعال بوده است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون هلال احمر استان به سه هزار و 700 نفر امدادرسانی و خدمات رسانی کرده است.
 
شهریاری با بیان اینکه 670 نیروی امدادی به حادثه دیدگان امدادرسانی و خدمات ارائه کردند، افزود: بیشترین چالش در محدوده طبس است چون فاصله پایگاه های امداد و نجات طولانی است و برای کاهش این فاصله تلاش کردیم و اکنون در مسیر بحرانی دیهوک به کرمان و مسیر طبس به یزد پایگاه امداد و نجات راه اندازی شده اما همچنان محدوده طبس به عشق آباد و طبس به اصفهان با کمبود پایگاه مواجه است.
 
وی با تاکید ببر اینکه در ایام نوروز 23 پایگاه ایمنی و سلامت در محدوده ورودی شهرها برپا شد، بیان داشت: در این پایگاه ها خدمات راهنمایی به مسافران، فضای دوستدار کودک، تست قند و فشار خون رایگان ارائه می شد تا در نهایت بتوانیم در کاهش آثار تصادفات جاده ای موثر باشیم.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از مراجعه 184 هزار نفر مسافر به پایگاه‌های ایمنی و سلامت استان در ایام نوروز خبر داد و گفت:  در این مدت 105 هزار نفر به مجموعه آبگرم معدنی شهرستان فردوس مراجعه و 30 هزار نفر اسکان یافته اند.
 
شهریاری با اشاره به ارسال کمک های امدادی و موادغذایی به مناطق سیل زده، ادامه داد: در این زمینه 51 صندوق جمع آوری کمک های مردمی در سراسر استان مستقر شده است و تاکنون 124 میلیون تومان وجه نقد و 59 میلیون تومان کمک های غیر نقدی جمع آوری شده است.
 
به گفته وی با توجه به وقوع سیل در استان ‌های کشور و کمک به سیل ‌زدگان مردم می توانند از طریق شماره ‌گیری #780*112* و شماره ‌حساب 99999 نزد تمامی بانک ‌ها برای کمک به مردم سیل ‌زده از طریق هلال‌ احمر وجوهات خود را واریز کنند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه حدود یک هزار و 200 نیروی امدادگر آموزش دیده در استان برای اعزام به مناطق سیل زده کشور سازماندهی شدند، افزود: مردم استقبال خوبی از کمک به جمعیت هلال احمر دارد و اعتماد خوبی به این سازمان وجود دارد.