امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 19:54
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 663
کد خبر : 4078
سیل مهربانی کمک‌های خارجی به سیل زدگان ایران

سیل مهربانی کمک‌های خارجی به سیل زدگان ایران 

سیل مهربانی کمک‌های خارجی به سیل زدگان ایران

 

سیل محموله‌های امدادی جمعیت‌های ملی و دولت‌ها برای کمک به سیل‌زدگان و یاری مردم سیل‌زده با هماهنگی‌ها و اقدامات معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه هلال‌احمر، وارد کشور خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، محوله‌های امدادی و کمک‌های نقدی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و همچنین دولت‌ها به کشور وارد خواهد شد.

کمک‌ ۲۵هزار دلاری بیمارستان جمعیت هلال‌احمر در لبنان به سیل‌زدگان ایران

بیمارستان جمعیت هلال‌احمر در لبنان اخیرا اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک کارکنان درمانی شاغل در این بیمارستان برای سیل‌زدگان کشورمان کرده و اعلام کرده است که ۲۵ هزار دلار از محل کمک‌های مردمی و از سوی پرسنل درمانی شاغل در این بیمارستان برای کمک به سیل‌زدگان کشور تامین شده است.

بر اساس این گزارش، این کمک‌ها صرفا از بیمارستان جمعیت هلال‌احمر ایران در لبنان و همچنین فعالیت برخی داوطلبان در مدارس منطقه نبطیه جمع‌آوری شده است و جمع‌آوری کمک‌های نقدی در بیمارستان جمعیت هلال احمر در کشور لبنان ادامه داشته و مبالغ اهدایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

محموله اهدایی جمعیت هلال احمر امارات متحده عربی

به علاوه محموله بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر امارات متحده عربی امروز؛ سه‌‌شنبه ۲۷ فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) شده است. این محموله به وزن ۸۰ تن و شامل ۲۵۰۰ بسته مواد غذایی و همچنین ۲۹۲ دستگاه چادر برای توزیع در مناطق سیل‌زده است.

محموله اهدایی بخش خدمات نجات آتش‌نشانی جمهوری چک

بر اساس این گزارش محموله امدادی – زیستی بخش خدمات نجات آتش‌نشانی جمهوری چک نیز شامل چادر، پتو، کیسه خواب، ژنراتور برق، لوازم تثبیت کننده برای ژنراتور برق، پمپ لجن الکتریکی و پالت چوبی، چهار‌شنبه ۲۸ فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) خواهد شد.

محموله اهدایی دولت هندوستان

مقرر شده است تا محموله بشردوستانه دولت هندوستان نیز ۲۸ فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شود.

این محموله امدادی و غذایی در مجموع ۹۱۷ بسته شامل یک هزار و ۷۵۰ تخته پتو یک‌نفره (۱۷۵ بسته)،  یک هزار و ۷۵۰ تخته پتو دو نفره (۱۷۵ بسته)، ۲ هزار کیلوگرم نایلون پلاستیکی (۶۵ رول)، یک هزار و ۸۰ کیلوگرم کنسرو غذایی(۵۰ جعبه)، یک هزار کیلوگرم کنسرو نخود فرنگی(۲۰ کیسه)، ۵۰۰ کیلوگرم کنسرو سیب زمینی خشک (۲۵ کیسه)، یک هزار و ۲۰ کیلوگرم پیاز سرخ شده، ۹۹۹ دستگاه چادر خانوادگی (با پل و پایه و طناب) شامل ۱۱۱ بسته چادر، ۱۱۱ جعبه پل و پایه (۱۲ فوت)، ۱۱۱ جعبه پل و پایه (۹ فوت)، ۲۰ بسته طناب و ۲۰ بسته قلاب است.

محموله اهدایی دولت گرجستان

محموله امدادی بشردوستانه دولت گرجستان شامل ۱۳۰ عدد برانکارد، ۵۰ عدد تشک برانکارد، ۱۳۰ عدد پتو، ۵۰ عدد کیسه خواب، ۳۰۰ عدد کانتینر آب و ۲۰۰ عدد سیستم تصفیه آب، بعد از ظهر دو‌شنبه مورخ ۲۶ فروردین برای توزیع در مناطق سیل‌زده کشور، وارد مرز نردوز شده است.

محموله اهدایی دولت عمان 

همچنین ۷ فروند هواپیمای دولت عمان شامل محموله امدادی این کشور چهارشنبه ۲۱ فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) شده است. این محموله به وزن تقریبی ۱۰۰ تن شامل اقلام زیستی، خوراکی و امدادی از قبیل برنج، آرد، خرما، عدس، شکر، روغن، چای، شیر خشک، چادر ۴ در ۶ متر، پتو، بالشت، ملحفه و ۱۰ دستگاه قایق برای توزیع در مناطق سیل زده است.