امروز   دوشنبه   مورخ   20/مرداد/1399   ساعت 20:04
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 29/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 720
کد خبر : 4081
امدادرسانی به ۶۰۰ هزار نفر متاثر از حوادث اخیر در کشور

امدادرسانی به ۶۰۰ هزار نفر متاثر از حوادث اخیر در کشور

امدادرسانی به ۶۰۰ هزار نفر متاثر از حوادث اخیر در کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح جزئیات امدادرسانی در ۴ روز اخیر گفت: در طول این مدت به ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان در حوادث سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک امدادرسانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی با تشریح گزارش عملیات در استان های متاثر از سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک از تاریح ۲۵ تا ۲۸ فروردین گفت: در طول این ایام در ۳۱ استان کشور بیش از ۳۴۰۰ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به ۶۰۰ هزار نفر امدادرسانی شد. 

 

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: بیش از ۲۶۹ هزار نفر از هموطنانمان نیز اسکان اضطراری داده شدند و ۸۳۴۰ نفر نیز توسط نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن منتقل شدند. 

 

وی با اشاره به رهاسازی ۴۸۰۹ دستگاه خودرو از برف و تخلیه ۵۷۰۷ باب منزل از آب به نیروی امدادی به کار گرفته شده در عملیات ها اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار نیروی عملیاتی در قالب ۴۷۰۰ تیم امدادی در حال فعالیت و امدادرسانی هستند. 

 

سلیمی با بیان اینکه در طول این مدت بالگردهای هلال احمر ۸۹۹ ساعت پرواز انجام داده اند گفت: بیش از ۷۸۴ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی و همچنین ۲۷۳۷ نفر از امدادگران و نجاتگران در این پرواز های  منتقل شدند. 

 

رئیس سازمان امداد و نجات به توزیع اقلام زیستی و غذایی در این مدت اشاره کرد و گفت:۴۹۲۴۲ دستگاه چادر، ۱۷۴۹۹۶ بسته غذایی، ۱۶۶۴۸۰ تخته پتو، ۶۱۷۰۳ ست بهداشتی و ۲۹۰۴۰۹ قوطی کنسرو میان حادثه دیدگان توزیع شد. 

 

وی همچنین گفت: امدادرسانی در استان های ایلام، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه بویر احمد، گلستان، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و لرستان ادامه دارد.