امروز   سه شنبه   مورخ   14/مرداد/1399   ساعت 10:23
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/خرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1578
کد خبر : 4206
۱۰ هزار بسته لوازم خانگی تامین شده است

دکتر پیوندی در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی تامین شده است

دکتر پیوندی در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی تامین شده است

چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده امروز با حضور وزیر کشور و رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، رئیس جمعیت هلال‌احمر و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های مختلف در وزارت کشور برگزار و گزارش دستگاه‌های مسئول در امر بازسازی مناطق سیل زده ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر هم در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد هلال‌احمر در خدمت‌رسانی به هموطنان در مناطق سیل‌زده، گفت: آخرین رقم کمک‌های مردمی برای مناطق سیل‌زده بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان بوده است.

 وی با اشاره به تعهد جمعیت هلال‌احمر برای تهیه ۴۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد بازسازی و نوسازی، کمک‌های مردمی باید برای تهیه بسته لوازم خانگی هزینه شود که در این زمینه تاکنون ۱۰ هزار بسته آماده شده است و برای مابقی نیز با توجه به شرایط بازار هماهنگی‌های اولیه انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه هنوز افراد واجد شرایط دریافت بسته‌های لوازم خانگی برای سیل‌زدگان به صورت رسمی اعلام نشده است، گفت: پیگیری‌های لازم برای تهیه این فهرست و اختصاص بسته ها به سیل‌زدگان انجام شده تا روند کار سرعت بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه وظایف هلال احمر در زمینه امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در مناطق سیل‌زده پایان یافته است، گفت: در زمینه درمان اضطراری هنوز ماموریت هلال‌احمر در استان‌های سیل‌زده پایان نیافته است، زیرا در برخی استان‌ها احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد، لذا برخی پزشکان داوطلب در لرستان، خوزستان و گلستان مشغول ارائه خدمات هستند. همچنین تیم های حمایت روحی و روانی با توجه به شرایط  سالمندان و کودکان در منطقه فعال هستند.

دکتر پیوندی با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده در این جلسه مبنی بر گلایه برخی مناطق استان خوزستان در زمینه نیاز آنها به تامین کولر به جای تامین ظروف، توضیح داد: از آنجا که مقرر شده بود تا تمامی بسته‌ها یکسان تامین شود، هلال‌احمر به تبعیت از دستور ستاد قرارگاه بازسازی، بسته‌ها را براساس روال ابلاغ شده آماده کردکه ۱۰هزار بسته تهیه شده است. قطعا این موضوع از طریق جلسات قرارگاه قابل طرح است و در صورت موافقت می‌توان تغییراتی در این زمینه در نظر گرفت.