امروز   جمعه   مورخ   16/خرداد/1399   ساعت 19:06
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 16/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1341
کد خبر : 4247
۱۰۰ نفر از اصحاب رسانه گواهینامه رسمی خبرنگاری در بحران دریافت می‌کنند

۱۰۰ نفر از اصحاب رسانه گواهینامه رسمی خبرنگاری در بحران دریافت می‌کنند

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر گفت: گواهینامه رسمی و معتبر از سوی دستگاه‌های متولی در امر ارتباطات، مدیریت بحران و سوانح  برای ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان در نخستین دوره جامع آموزش خبرنگاری در بحران ویژه خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان خبری رسانه های جمعی صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از ایرنا، اسماعیل رمضانی با اعلام این خبر افزود: این گواهینامه‌های رسمی و معتبر برای ۸۳ خبرنگار و ۱۷ تصویربردار و عکاس خبری رسانه‌های جمعی صادر خواهد شد.

وی اظهار کرد: خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان خبری که این گواهینامه‌ها و تائیدیه‌های رسمی را دریافت می‌کنند، هنگام وقوع انواع حوادث و بحران‌های طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت در اولویت اعزام به مناطق یادشده داخلی و خارجی قرار گرفته و انواع خدمات از جمله جابه‌جایی، اسکان، تغذیه و ارتباط خبری با مدیران و مسئولان منطقه ای مرتبط با مدیریت بحران و سوانح را دریافت می کنند.

مدیرکل روابط‌عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر افزود: نخستین دوره جامع آموزش خبرنگاری در بحران به مدت ۲ شب و سه روز با حضور استادان برجسته حوزه‌های ارتباطات، مدیریت بحران و سوانح در منطقه کوهستانی پلور از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران برای خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان خبری خانم و آقای معرفی شده از سوی مدیران مسئول رسانه های جمعی برگزار شد که شرکت کنندگان در آن با مفاهیم کلیدی در حوزه بلایا و حوادث، شناخت حوادث غیر مترقبه، نحوه مواجهه با بحران (کدهای اخلاقی و رفتاری)، اصول خبرنگاری در بحران و مرور تجربیات رسانه‌ای در حوادث اخیر و اصول عکاسی در بحران آشنا شدند.

رمضانی توضیح داد: همچنین فراگیری آموزش‌های خود امدادی و دیگر امدادی از جمله امداد و کمک‌های اولیه، برپایی اردوگاه، چادرزنی و اسکان اضطراری و موقت، آموزش بقا و زندگی در شرایط سخت از دیگر محورهای برگزاری این دوره جامع آموزش خبرنگاری در بحران بود که شرکت کنندگان در این دوره با موفقیت آنها را فرا گرفتند.

 

نخستین دوره جامع آموزش خبرنگاری در بحران ویژه خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان خبری رسانه های جمعی از روز (چهارشنبه ۱۲ تا ۱۴ تیر ۹۸) در پایگاه امداد و نجات جاده ای و بین شهری شهید ملک‌زاده پلور شهرستان آمل در استان مازندران برگزار شد.