امروز   سه شنبه   مورخ   30/مهر/1398   ساعت 20:24
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 18/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 971
کد خبر : 4248
۱۲۵ مصدوم در زلزله مسجد سلیمان/ پیش‌بینی اسکان اضطراری در ۵منطقه از مسجدسلیمان

۱۲۵ مصدوم در زلزله مسجد سلیمان/ آخرین جزئیات زلزله ۵.۷ ریشتری به روایت رئیس سازمان امداد و نجات/ پیش‌بینی اسکان اضطراری در ۵منطقه از مسجدسلیمان

۱۲۵ مصدوم در زلزله مسجد سلیمان/ آخرین جزئیات زلزله ۵.۷ ریشتری به روایت رئیس سازمان امداد و نجات/ پیش‌بینی اسکان اضطراری در ۵منطقه از مسجدسلیمان

مرتضی سلیمی با تشریح آخرین جزئیات زلزله مسجد سلیمان تا ساعت ۲۱ امشب از افزایش آمار مصدومان به ۱۳۵ نفر خبر داد و در مورد رسیدگی به حادثه دیدگان گفت که ۷ مکان برای اسکان اضطراری حادثه دیدگان آماده سازی شده و اقلام زیستی و غذایی مورد نیاز نیر به مناطق ارسال شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی به تشریح آخرین جزئیات زلزله ۵٫۷ ریشتری ساعت ۱۱:۳۰ امروز در مسجد سلیمان خوزستان تا ساعت ۲۲ امشب پرداخت و گفت: این زمین لرزه در دهستان گلگیر شهرستان مسجد سلیمان استان خوزستان رخ داد و تا ساعت ۲۱ امشب ۱۵ مورد پس لرزه به ثبت رسید که بزرگترین آن ۴٫۷ ریشتر در ساعت ۱۱:۵۶ رخ داد.

وی گفت: علاوه بر شهرهای مسجد سلیمان، باغملک، ایذه و هفتگل در استان خوزستان، در استان کهگیلویه  و بویراحمد هم احساس شد و موجب ترک جزئی دیوار برخی منازل در روستاهای کلته، بهمئی و سر آسیاب در این استان شد.

سلیمی گفت: این زمین لرزه در استان های چهار محال و بختیاری، بوشهر و لرستان نیز احساس شد.

۱۲۵ مصدوم تا ساعت ۲۲

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به آخرین آمار مصدومان تا ساعت ۲۲ امشب گفت: تا کنون ۱۲۵ نفر مصدوم گزارش شده که ۱۱۵ نفر آنها مربوط به مسجد سلیمان و ۱۰ نفر مصدوم در شهرستان ایذه به ثبت رسید.

وی گفت: تنها مورد فوتی پس از زلزله امروز مربوط به فردی بود که در مسجد سلیمان بر اثر هیجانات ناشی از حادثه دچار ایست قلبی شد.

وی در مورد آخرین آمار مربوط به وضعیت مناطق ارزیابی شده گفت: ۲۳ روستا ارزیابی شده که در ۱۴ روستا برخی منازل دچار ترک خوردگی جزئی شدند و در مسجد سلیمان و ایذه نیز ۸۲ باب منزل دچار ترک خوردگی شدند.

آماده باش چهار استان

رئیس سازمان امداد و نجات با تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی هلال احمر گفت: در حال حاضر به استان های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و لرستان در آماده باش کامل هستند.

وی اضافه کرد: پس از حادثه ۲۳ تیم ارزیاب در شهرستان های مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، شوشتر، ایذه و هفتگل جهت ارزیابی اولیه سانحه اعزام شدند.همچنین ۴ تیم پشتیبان از شهرستان اندیکا، لالی، شوشتر و باغملک به مسجد سلیمان اعزام شدند. یک فروند بالگرد جهت ارزیابی هوایی از شهرستان مسجد سلیمان، اعزام شد.

سلیمی همچنین گفت: ۱۶ نیروی امدادی نیز برای امدادرسانی به مناطق اعزام شدند.

 

آماده سازی۷ اردوگاه اسکان اضطراری 

وی با اشاره به ارسال اقلام زیستی و مواد غذایی از مجتمع امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اهواز به مسجد سلیمان و برپایی اسکان اضطراری در بیمارستان ۲۲ بهمن این شهر به سایر اقدامات در زمینه اسکان زلزله زدگان اشاره کرد و گفت:۵ اردوگاه اسکان اضطراری در ۵ سالن ورزشی متعلق به شرکت نفت و اداره ورزش و جوانان در شهر مسجد سلیمان به ظرفیت ۴۰۰ خانوار ایجاد شد. در شهرستان گلگیر نیز یک مدرسه برای اسکان اضطراری آماده شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات در مورد امکانات به کارگرفته شده برای عملیات امدادرسانی نیز گفت: علاوه بر استفاده از یک فروند بالگرد پس از وقوع زلزله، ۶ دستگاه خودروی عملیاتی، ۵ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه وانت کمکدار مورد استفاده قرار گرفت. 

 

یش بینی اسکان اضطراری در ۵ منطقه از مسجدسلیمان

همچنین هلال احمر خوزستان اعلام کرد: با توجه به وقوع احتمالی پس لرزه ها در مسجدسلیمان و ضرورت پیش بینی و پیشگیری های لازم، چادرهای اسکان اضطراری در ۵ نقطه از شهرستان برپا می شود. چادرهای اسکان اضطراری در سالن های ورزشی نمره۴۰، تختی، عفاف و خانه رزمی مسجدسلیمان و منطقه گلگیر توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان در حال برپایی است. تاکنون برای اسکان اضطراری ۴۰۰ خانوار پیش بینی های لازم صورت گرفته است و در صورت نیاز، مساجد و مدارس منتخب نیز آمادگی لازم را برای اسکان دارند.