امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399   ساعت 21:54
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 18/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2139
کد خبر : 4249
آماده باش تیم های امدادی و تجهیزات لجستیکی قم

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7360&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

در پی وقوع زلزله در استان خوزستان اعلام شد؛
آماده باش تیم های امدادی و تجهیزات لجستیکی جمعیت هلال احمر استان قم


مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم از آماده باش تیم های امدادی و تجهیزات لجستیکی جمعیت هلال احمر استان برای اعزام به مناطق زلزله زده خوزستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان با اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله در استان خوزستان و اعلام ساعت صفر، در ساعت 20:10 دقیقه شب 17 تیرماه در کمتر از یک ساعت 80 امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر همراه با تجهیزات کامل به حالت آماده باش درآمدند.


وی با بیان اینکه با اعلام ساعت صفر، با سرعت فرایند فراخوان انجام شد و تجهیزات لجستیکی و انسانی نیز آماده شدند، گفت: در پی این فراخوان 80 نجاتگر آماده به عملیات به همراه تیم واکنش سریع استان، تیم آنست و 2 قلاده سگ، 5 دستگاه آمبولانس عملیاتی،1 دستگاه خودروی نجات، 2 دستگاه خودروی کمک دار، 2 دستگاه خودروی فرماندهی و همچنین خودروی ارتباطات و 2 دستگاه مینی بوس آماده ارائه خدمت شدند.


گل فشان با تاکید بر آماده باش صددرصدی جمعیت هلال احمر جهت اعزام و ارائه خدمات به مردم در مناطق زلزله زده در صورت نیاز افزود: هلال احمر استان قم نشان داده با اینکه در بسیاری از حوادث استان معین نیست اما، همواره پیشرو و جزو اولین استان ها بوده و این آمادگی ادامه دارد تا در صورت اعلام نیاز تیم ها و تجهیزات به منطقه اعزام شوند.


مدیرعامل هلال احمر جمعیت هلال احمر قم گفت: همزمان با آماده باش تیم های امدادی، معاون سیاسی امنیتی استاندار قم و مدیرکل بحران با حضور در ستاد هلال احمر ضمن بازدید و ارزیابی ظرفیت ها از سرعت عمل و تلاش های صورت گرفته تقدیر کردند.


یادآور می شود؛ در ارتباط زنده صوتی و تصویری نیز ارتباط مستقیم با مسئولان سازمان امداد و نجات کشور برقرار و ظرفیت های استان جهت اعزام در صورت نیاز گزارش و آماده باش کامل اعلام شد.