امروز   دوشنبه   مورخ   05/اسفند/1398   ساعت 17:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 18/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1212
کد خبر : 4253
حادثه برای ۳هزار نفر در سواحل شمال ایران

حادثه برای ۳هزار نفر در سواحل شمال ایران/ جزئیاتی از اجرای یک‌ماهه طرح امدادونجات در سواحل خزر

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر گفت: طرح امدادونجات در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر برگزار و به بیش از سه هزار نفر خدمات امدادی ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح امدادونجات در سواحل خزر گفت: در این طرح ۳ هزار و ۱۳۱ نفر حادثه دیدند که از این تعداد ۴۵۷ نفر توسط نیروهای عملیاتی هلال احمر نجات پیدا کردند.

وی در تشریح خدمات امدادی ارائه شده به حادثه‌دیدگان گفت: ۴۳۸ نفر در مازندران، ۱۰ نفر در گیلان و ۹ نفر هم در گلستان از خطر حوادث نجات یافته‌ و همچنین ۴۸ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۲ هزار و ۶۲۶ نفر هم سرپایی مداوا شدند.

به گفته سلیمی، طرح ساحلی دریای‌خزر در سه استان گلستان،‌ گیلان و مازندران از ۱۵ خرداد ماه با ۳۱ پایگاه و پست فعال آغاز شده و ۶۴۳ نقطه خطرپذیر را تحت پوشش قرار داده است.

رئیس امداد و نجات هلال‌احمر گفت: ۲۱۷ نفر-روز نیروی عملیاتی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در طرح ساحلی مشغول امدادرسانی هستند و خط ساحلی دریای‌خزر، ۸۲۰ کیلومتر است که ۹۰۸ غریق نجات آن را پوشش می دهند، به علاوه  ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۵۵ دستگاه موتور‌لانس، ۶ فروند قایق و جت اسکی و ۱۶ دستگاه خودروهای عملیاتی در این طرح به کارگیری شده است.

با کلیک کردن روی اینفو گرافیک می توانید با کیفیت بالای تصویر را مشاهده کنید.