امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399   ساعت 23:02
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2094
کد خبر : 4256
فعالیت های خوزستان در مناطق سیل زده و زمین لرزه مسجدسلیمان

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7366&_part=21&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

گزارشی از فعالیت های جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیل زده مسجدسلیمان، ساعت شمار زمین لرزه مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از ادامه آماده‌باش نیروهای امداد و نجات در پی زلزله مسجدسلیمان و اسکان اضطراری خانوار های متأثر از این حادثه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به زمین لرزه روز یکشنبه 17 تیرماه در بخش های مرکزی و گلگیر شهرستان مسجدسلیمان، روند فعالیت های این جمعیت در مناطق متأثر از این حادثه را به صورت زیر تشریح کرد:

 

سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

ادامه آماده‌باش نیروهای امداد و نجات در پی زلزله مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از ادامه آماده‌باش نیروهای امداد و نجات در پی زلزله روز گذشته مسجدسلیمان خبر داد.

خدادادی با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان اظهار کرد:470 خانوار شامل 2 هزار و 115 نفر در بخش‌های گلگیر و مرکزی شهرستان مسجدسلیمان  از زمین‌لرزه 5.7 ریشتری متاثر شدند. از این تعداد، 378 خانوار به تعداد یک هزار و 701 تن از خدمات جمعیت هلال احمر بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به مصدومیت 135 نفر در پی زلزله مسجدسلیمان،، افزود: برخی از این مصدومان از مناطق مرغاب، سوسن، سراک و مرکزی شهرستان ایذه بودند که از خدمات امدادی بهره مند شدند. همچنین یک مرد کهنسال در مسجدسلیمان به دلیل ترس از زمین‌لرزه و بر اساس این گزارش، در اثر عارضه سکته قلبی جان باخت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به برپایی پنج اردوگاه اسکان اضطراری در بخش‌های مرکزی و گلگیر شهرستان مسجدسلیمان با ظرفیت 470 چادر، گفت: با توجه به احتمال وقوع پس‌لرزه در مناطق مختلف مسجدسلیمان و تخریب برخی از منازل، شب گذشته 378 خانوار اسکان اضطراری داده شدند.

خدادادی گفت: در این مدت 24 تیم عملیاتی به تعداد 140 نفر اعم از امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر خوزستان به امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده پرداختند.

وی افزود: اقلام توزیع شده در مناطق زلزله‌زده شامل 475 تخته چادر، 190 تخته موکت، 160 تخته پتو، 176 قوطی انواع کنسروجات، 12 عدد کلمن آب و 20 بسته غذایی بوده است.

خدادادی بیان کرد: خودروهای عملیاتی به کار گرفته در مناطق زلزله‌زده شامل پنج دستگاه آمبولانس، 11 دستگاه خودروی پشتیبانی و یک فروند بالگرد بوده است. نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همچنین خوزستان در شهرهای مسجدسلیمان و شهرستان‌های معین آماده‌باش هستند.

 

سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴

ارسال هوایی اقلام مصرفی به روستاهای زلزله‌زده مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از توزیع اقلام مورد نیاز در روستاهای آسیب‌دیده ناشی از زلزله مسجدسلیمان طی چهار پرواز خبر داد.

خدادادی اظهار کرد: امروز طی چهار پرواز اقلام مورد نیاز در مناطق آسیب‌دیده ناشی از زلزله اخیر مسجدسلیمان ارسال شد.

وی افزود: 200 تخته چادر، 10 هزار بطری آب بسته‌بندی شده،  5 هزار قوطی کنسرو به همراه پکیج غذایی شامل روغن، ماکارونی، قند، چای و دیگر لوازم مورد نیاز در 21 روستای متاثر از  زلزله مسجدسلیمان توزیع شد.

 

سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

اسکان اضطراری بیش از یک هزار زلزله‌زده در مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اسکان اضطراری بیش از یک هزار نفر از زلزله‌زدگان مسجدسلیمان خبر داد.

خدادادی با اشاره به امدادرسانی به زلزله‌زدگان اظهار کرد: شب گذشته بیش از یک هزار نفر از خدمات اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر در مسجدسلیمان بهره‌مند شدند.

وی افزود: در پی زلزله 5.7 ریشتری حوالی مسجدسلیمان با توجه به احتمال وقوع پس‌لرزه در بخش گلگیر، 350 چادر امدادی در این بخش و بین خانواده‌ها توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: همچنین چهار اردوگاه اسکان اضطراری در سالن‌های ورزشی عفاف، نمره 40، تختی و سالن رزمی مسجدسلیمان و یک اردوگاه نیز در بخش گلگیر با ظرفیت 300 چادر امدادی برپا شد.

خدادادی با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان در سراسر استان دیشب را در حالت آماده‌باش کامل گذراندند، تصریح کرد: در شب گذشته 300 خانوار به صورت متناوب از خدمات اسکان اضطراری در شهر مسجدسلیمان بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون نیز نیروهای امدادی شهرستان مسجدسلیمان و شهرهای اطراف آن به همراه تیم واکنش سریع مرکز استان در حالت آماده‌باش هستند.

 

سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:1۱

ایجاد 5 اردوگاه در مسجدسلیمان برای اسکان زلزله‌زدگان، شمار مصدومان به 125 نفر رسید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: 5 اردوگاه در شهرستان مسجد سلیمان برای اسکان زلزله‌زدگان این شهرستان پیش‌بینی و برپا شد.

خدادادی درباره آخرین  وضعیت زلزله زدگان شهرستان مسجد سلیمان گفت: شب گذشته اقلام و بسته های غذایی در اختیار حدود 350 خانوار منطقه گلگیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در شهرستان مسجد سلیمان نیز 5 اردوگاه با سیستم سرمایشی برای اسکان اضطراری افرادی که در زلزله روز گذشته منازل‌شان آسیب دیده است مهیا کردیم که زلزله زدگان در این مراکز اسکان یافتند.

خدادادی افزود: در حال حاضر 9 تیم امدادی در منطقه حضور دارند و 20 تیم امدادی از نیروهای واکنش سریع به صورت آماده باش جهت زلزله های احتمالی در منطقه استقرار دارند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه روند زلزله شهرستان مسجد سلیمان رو به کاهش است و تاکنون 20 پس لرزه را شاهد بودیم که آخرین آنها 2.7 ریشتر بود که این روند جای هیچ گونه نگرانی ندارد ولی با این وجود نیروهای امدادی آمادگی کامل برای هرگونه اتفاق احتمالی و رویاروی با پس لرزه‌ها را دارند.

مدیرعامل جمیت هلال احمر خوزستان گفت: آخرین آمار مصدومان زلزله روز گذشته در استان خوزستان براثر زلزله 125 نفر اعلام شد که از این تعداد 10 نفر در شهرستان ایزه و 115 نفر در مسجد سلیمان بوده‌اند که از این تعداد 3 نفر جهت مداوای بیشتر بستری شده و مابقی سرپایی درمان و ترخیص شدند.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳

پیش‌بینی اسکان اضطراری در ۵ منطقه مسجدسليمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از پیش‌بینی اسکان اضطراری زلزله‌زدگان در پنج منطقه از مسجدسليمان خبر داد.

خدادادی اظهار کرد: با توجه به وقوع پس‌لرزه‌های احتمالی در مسجدسلیمان و ضرورت تمهید پیش‌بینی‌ها و پیشگیری‌های لازم، چادرهای اسکان اضطراری در پنج نقطه از مسجدسلیمان برپا می‌شوند.

وی افزود: چادرهای اسکان اضطراری در سالن‌های ورزشی نمره۴۰، تختی، عفاف و خانه رزمی مسجدسلیمان و منطقه گلگیر توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان در حال برپایی است.

خدادادی گفت: تاکنون برای اسکان اضطراری ۴۰۰ خانوار پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است و در صورت نیاز، مساجد و مدارس منتخب نیز آمادگی لازم را برای اسکان دارند.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ 19:39

شمار مصدومان زلزله مسجد سلیمان به 64 نفر رسید

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان شمار مصدومان حادثه زلزله ظهر امروز در مسجد سلیمان را تا کنون 64 نفر اعلام کرد.

خدادادی افزود: بیشتر این مصدومان به صورت سرپایی درمان شده اند.

وی با اشاره به آسیب به 30 روستای بخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان گفت: در بخش مرکزی شهرستان 30 روستا دچار خسارت شده اند و 200 واحد روستایی آسیب دیه از زلزله امروز می‌توانند به بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کنند.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲

برپایی چادرهای اسکان اضطراری در بیمارستان 22 بهمن مسجدسلیمان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از ادامه ارزیابی مناطق متأثر از زمین لرزه 5.7 ریشتری مسجدسلیمان خبر داد.

صادق سلامت اظهار کرد: ارزیابی در مناطق سبزآباد، کلگه و بی‌بیان مسجدسلیمان توسط عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه دارد. همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بالگرد جمعیت هلال احمر برای ارزیابی مناطق زلزله زده راهی مسجدسلیمان شده اند.

وی با تاکید بر لزوم خودداری از حضور در مناطق پرخطر و سازه های سست و فرسوده به دلیل احتمال وقوع پس لرزه های با شدت بیشتر، تصریح کرد: برپایی چادرهای اسکان اضطراری در محوطه بیمارستان 22 بهمن مسجدسلیمان برای اسکان بیماران در صورت تداوم پس لرزه های احتمالی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان در حال انجام است.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷

احتمال وقوع پس‌لرزه‌های شدیدتر، مردم از حضور در سازه‌های فرسوده خودداری کنند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به احتمال وقوع پس‌لرزه‌های با شدت بیشتر، تاکید می‌شود مردم از حضور در مناطق پرخطر و سازه‌های سست و فرسوده خودداری کرده و در مناطق امن ساکن شوند.

خدادادی اظهار کرد: حال عمومی مصدومان زمین‌لرزه امروز خوب است و نیروهای هلال احمر در شهرستان‌های معین و مرکز استان در حال آماده‌باش هستند.

وی گفت: با توجه به احتمال وقوع پس‌لرزه‌های با شدت بیشتر، تاکید می‌شود مردم از حضور در مناطق پرخطر و سازه‌های سست و فرسوده خودداری کرده و در مناطق امن ساکن شوند.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:08

درمان سرپایی اکثر مصدومان زمین لرزه مسجدسلیمان، سه مصدوم زمین لرزه در ایذه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان در بازدید از حادثه دیدگان زمین لرزه مسجدسلیمان، گفت: با توجه به احتمال وقوع پس لرزهای بزرگ، مردم از بافت های فرسوده دوری کنند.

خدادادی در خصوص آخرین آمار از زلزله پیش از ظهر امروز ۱۷ تیر ماه مسجدسلیمان، اظهار کرد: تعداد مصدومان زمین لرزه مسجدسلیمان به 51 تن رسید که بیشتر این مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند.

وی افزود: بر اثر این زمین لرزه، 3 تن نیز در شهرستان ایذه مصدوم شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ضمن عیادت از مصدومان زمین لرزه مسجدسلیمان، گفت: حال عمومی مصدومان زمین لرزه امروز خوب است. نیروهای ما در شهرستان های معین و مرکز استان در حال آماده باش کامل هستند.

وی افزود: با توجه به احتمال وقوع پس لرزه های با شدت بیشتر، مردم از حضور در مناطق پرخطر و سازه های سست و فرسوده خودداری کرده و در مناطق امن ساکن شوند.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱4:12

تعداد مجروحان زلزله مسجدسلیمان به ۳۷ نفر رسیدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از رسیدن آمار مصدومان زلزله امروز مسجدسلیمان به ۳۷ نفر خبر داد.

خدادادی در خصوص زلزله 5.7 ریشتری ساعت ۱۱:۳۰ امروز مسجدسلیمان اظهار کرد: بعد از وقوع زمین لرزه، پنج تیم ارزیابی هلال احمر در حال ارزیابی مناطق سبزآباد، کلگه و بی بیان هستند.

وی افزود: زلزله بیشتر باعث ترک خوردگی اماکن و منازل شده و در برخی موارد نیز تخریب هم داشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد: در محوطه ۲۲ بهمن مسجدسلیمان تعدادی چادر اسکان اضطراری برای پس‌لرزه‌های احتمالی در حال استقرار است.

خدادادی عنوان کرد: تعداد مجروحان به ۳۷ تن رسیده که ۳۳ نفر از آنها به صورت سرپایی درمان و چهار نفر از نیز به بیمارستان منتقل شدند.

وی در پایان عنوان کرد: همراه با مدیرکل مدیریت بحران استانداری به صورت هوایی پایش مناطق زلزله زده انجام و تا ساعتی دیگر جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار می‌شود.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

آماده‌باش کامل تیم‌های عملیاتی هلال احمر جهت اعزام به مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان ضمن تشریح آخرین وضعیت خسارات مالی و صدمات جانی بر اثر زلزله ۵.۷ریشتری مسجد سلیمان، از آمادگی تیم‌های عملیاتی جهت اعزام به منطقه خبر داد.

خدادادی اظهار کرد: زلزله ۵.۷ ریشتری ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه امروز شهرستان مسجد سلیمان استان خوزستان را لرزاند. این زلزله تا کنون ۱۰ مصدوم و یک کشته داشته اشت.

وی با بیان اینکه تنها کشته این زلزله بر اثر سکته قلبی پس از زلزله جان خود را از دست داده است گفت: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته و اعلام فرمانداری ها در شهرستانهای لالی، اندیکا، گتوند، شوشتر، ایذه و باغملک خسارات و صدمات جانی و مالی گزارش نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بر آماده باش کامل تیم‌های عملیاتی تاکید کرد و گفت: در صورت نیاز منطقه تیم‌های عملیاتی جهت اعزام به شهرستان مسجد سلیمان به صورت آماده باش کامل هستند.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

اعزام تیم‌های ارزیاب و امداد هوایی هلال احمر به مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اعزام 5 تیم ارزیاب امداد و نجات به مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان خبر داد.

خدادادی با اشاره به اعزام 5 تیم ارزیاب امداد و نجات به مناطق زلزله‌زده اظهار کرد: دو منطقه کلگه و بی‌بیان در مسجدسلیمان متأثر از زمین لرزه 5.7 ریشتری شده‌اند.

وی افزود: علاوه بر تیم‌های ارزیاب، تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خوزستان با یک فروند بالگرد برای ارزیابی هوایی به مسجدسلیمان اعزام شده است.

 

دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:35

زلزله‌ای به بزرگی 5.7 ریشتر مسجدسلیمان خوزستان را لرزاند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله 5.7 ریشتری مسجدسلیمان را در ساعت 11:30:33 امروز (دوشنبه 17 تیرماه) ثبت کرده است.

این زمین‌لرزه که در عمق 17 کیلومتری زمین رخ داد، در مختصات 31.95 درجه عرض شمالی و 49.05 درجه طول شرقی ثبت شده است.

این زلزله در فاصله 19 کیلومتری مسجدسلیمان، 29 کیلومتری قلعه خواجه و 37 کیلومتری ایذه خوزستان رخ داده است.