امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399   ساعت 23:11
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 22/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2131
کد خبر : 4258
فعالیت های امدادی پست امداد و نجات ساحلی شوشتر

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7374&_part=4&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

فعالیت های امدادی عوامل پست امداد و نجات ساحلی شهید شنگل زاده هلال احمر شوشتر ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر از خدمات شبانه روزی عوامل پست امداد و نجات ساحلی شهید شنگل زاده در ساحل رودخانه کارون خبر داد.

مصطفی جوکار| به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، احمدعلی آهنگرشوشتری با اشاره به فعالیت های شبانه روزی عوامل امدادی هلال احمر شوشتر در ساحل رودخانه کارون و نجات جان غرق شدگان اظهار کرد: در روزهای اخیر متأسفانه با توجه به بی دقتی و اهمال نسبت به هشدارهای مراجع ذیربط در خصوص شنا در رودخانه کارون تعدادی از هموطنان ما دچار غرق شدگی شدند که با تلاش نیروهای امدادی این جمعیت نجات یافتند.

 

پنج شنبه 20 تیرماه

 نجات جان جوان ۲۲ ساله اهوازی از غرق شدن در رودخانه‌ کارون شوشتر

وی گفت: ظهر امروز جوان ۲۲ ساله اهوازی در رودخانه کارون شاخه شطیط شوشتر مقابل پست امداد ونجات ساحلی شهید احمد شنگل زاده هلال احمر شوشتر در حال شنا بود که به دلیل عدم آشنایی کافی به منطقه، دچار ضعف و ناتوانی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر اضافه کرد: نجاتگران پست ساحلی شهید احمد شنگل زاده بلافاصله پس از مشاهده فرد و درخواست کمک، وارد عمل شده و بوسیله حلقه نجات، جان این جوان ۲۲ ساله اهوازی را نجات دادند.

 

چهارشنبه 19 تیرماه

کشف جسد غریق اردبیلی در ششمین روز پس از غرق شدن در رودخانه کارون شوشتر

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر گفت: در ششمین روز پس از غرق شدن  غریق اهل اردبیل، جسد این فرد غرق شده گشت ساحلی این جمعیت  در رودخانه شطیط این شهرستان کشف شد.

وی افزود: صبح ۱۹تیرماه جسد غریق اردبیلی در رودخانه شطیط (رو به روی جزیره) این شهرستان توسط گشت ساحلی هلال احمر شوشتر کشف و با حضور بستگان غریق، شناسایی شد.

آهنگر شوشتری تصریح کرد: این غریق، فردی ۳۶ ساله به نام مهدی عبراری اهل اردبیل است که در عصر جمعه ۱۴تیرماه در رودخانه کارون شوشتر جنب پل آزادگان اقدام به شنا کرد و متاسفانه طعمه رودخانه شد.

وی افزود: در روزهای گذشته تیم های امداد و نجات ساحلی هلال احمر شوشتر و آتش نشانی به گشت زنی با هدف جستجو برای کشف جسد این غریق اردبیلی اقدام کرده بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر تصریح کرد: پست امداد و نجات ساحلی شهید احمد شنگل زاده با تمام  توان و امکانات موجود خود، همچنان در حال خدمات رسانی به همشهریان و مسافرین عزیز در ساحل رودخانه کارون در موقعیت پارک داریون است.

 

سه شنبه 18 تیرماه

نجات جان نوجوان ۱۶ ساله شوشتری از غرق شدن در رودخانه کارون

آهنگر شوشتری همچنین از نجات جان یک نوجوان اهل شوشتر خبر داد و گفت: یک نوجوان ۱۶ ساله شوشتری که در مقابل پست امداد و نجات ساحلی این جمعیت در حال شنا بود، دچار ضعف و سستی شد که نجاتگران هلال احمر شوشتر با مشاهده وضعیت وی، سریعا وارد عمل شده و بوسیله قایق امدادی این نوجوان را از غرق شدن نجات دادند.

 

سه شنبه 18 تیرماه

بازدید مسئولین شهرستانی از پست امداد و نجات ساحلی هلال احمر شوشتر

با هدف تقدیر از فعالیت های عوامل پست ساحلی هلال احمر شوشتر، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار، شهردار، رییس شورای شهر و برخی مسئولین شهرستانی از این پست بازدید و از تلاش های شبانه روزی عوامل حاضر تجلیل کردند.

 

شنبه 15 تیرماه

امدادرسانی نجاتگران پست امداد و نجات ساحلی هلال احمر شوشتر به دختر ده ساله شیرازی 

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر گفت: دختر ده ساله شیرازی که در رودخانه کارون  این شهرستان  در حال شنا و تفریح بود از ناحیه پا دچار آسیب و دچار غرق شدگی شد.

آهنگرشوشتری افزود: نجاتگران پست امدادونجات ساحلی شهید احمد شنگل زاده هلال احمر شوشتر با حضور در محل، پس از نجات، معاینات بالینی، تثبیت خون ریزی و پانسمان فرد مصدوم را جهت ادامه درمان به مرکز درمانی منتقل کردند.