امروز   پنج شنبه   مورخ   21/آذر/1398   ساعت 12:42
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 29/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 807
کد خبر : 4267
برگزاری دوره های تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران قم

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7395&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

برگزاری 18 دوره آموزشی امداد تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران قمی در تابستان

به همت معاونت امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان قم و همزمان با اجرای طرح های غنی سازی اوقات فراغت و امداد تابستانه، 18 دوره آموزشی امداد تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران در قم در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف توان افزایی و ارتقای آموزش های امداد تخصصی 18 دوره آموزشی امدادی ویژه امدادگران و نجاتگران در قم برگزار می شود.

سرپرست معاونت امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه پس از برگزاری این دوره ها، امدادگران و نجاتگران در قالب کارگروهی تیم بندی می شوند، افزود: سازماندهی تیم های آموزش دیده در راستای بهره مندی از توان آنها در تیم های عملیاتی از اهداف بلندمدت برگزاری این دوره ها به شمار می رود.

وی در خصوص مباحث آموزشی این دوره ها گفت: دوره فرماندهی عملیات امداد و نجات 1 و 2، جستجو و نجات شهر(آوار)، جستجو و نجات کوهستان، دورۀ آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی، دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای و همچنین دورۀ آموزشی تخصصی پایه اسکان سرپناه (اضطراری)؛ عناوین این 18 دوره آموزشی امداد تخصصی است.

یادآور می شود؛ این دوره ها به صورت حضوری در دو بخش تئوری و عملی در مدرسه امداد و نجات هلال احمر قم برگزار می شود و به کسانی که موفق به کسب نمره قبولی شوند، گواهینامه اعطا می شود.