امروز   پنج شنبه   مورخ   21/آذر/1398   ساعت 11:22
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 29/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 823
کد خبر : 4270
افزایش ۱۵ درصدی ماموریت‌های امدادی در تصادفات حمل و نقل عمومی/ اینفوگرافیک

هشداری که باید جدی گرفته شود؛ افزایش ۱۵ درصدی ماموریت‌های امدادی در تصادفات حمل و نقل عمومی/ اینفوگرافیک

هشداری که باید جدی گرفته شود؛ افزایش ۱۵ درصدی ماموریت‌های امدادی در تصادفات حمل و نقل عمومی/ اینفوگرافیک

 مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات اعلام کرده است که ۱۳۵ مورد عملیات مرتبط با سیستم حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مینی بوس و ون) از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در جاده‌های برون شهری کشور انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بر اساس اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در این حوادث ۳۶۶ نفر مصدوم شده و بیش از ۲۰۳ نفر با آمبولانس های جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. با توجه به شدت حوادث و سوانح، عملیات نجات فنی و رهاسازی افراد گرفتار در خودروهای آسیب دیده نیز ۱۰۰ درصد افزایش داشته و در این ماموریت‌ها ۹۸ نفر توسط نیروهای متخصص امداد و نجات و دستگا‌ه‌های نجات در حوادث جاده‌ای رهاسازی شدند.
بیشترین تعداد حوادث خودروهای حمل و نقل عمومی مربوط به اتوبوس با ۷۱ مورد عملیات و بعد از آن مینی بوس با ۵۳ مورد و خودروی ون با ۱۱ مورد عملیات بوده است. این آمارها فقط مربوط به حوادثی است که جمعیت هلال احمر در آنها حضور داشته و قطعا آمار حوادث خودروهای حمل و نقل عمومی بیش از این تعداد است.