امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399   ساعت 22:10
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 29/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1365
کد خبر : 4271
با تلاش امدادگران هلال احمر ۳ هزار و ۸۷۸ تن از هموطنان از خطر حوادث نجات یافتند.

نجات بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ حادثه‌دیده در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر/ انتقال قریب ۲ هزار و ۵۰۰ مصدوم به مراکز درمانی

نجات بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ حادثه‌دیده در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر/ انتقال قریب ۲ هزار و ۵۰۰ مصدوم به مراکز درمانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام امدادرسانی به ۱۲ هزار و ۳۷۴ تن در طرح تابستانه ۹۸، گفت: با تلاش امدادگران هلال احمر ۳ هزار و ۸۷۸ تن از هموطنان از خطر حوادث نجات یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع سانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی با بیان جزئیات اجرای طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر از ۳۱ خرداد تا ۲۹ تیر گفت: در این مدت ۴ هزار و ۴۲۹ ماموریت امدادی شامل ۴۹ درصد ماموریت ترافیکی، ۱۳ درصد ساحلی و ۹ درصد ماموریت کوهستان انجام شده و امدادگران هلال احمر خدمات لازم را به ۱۲ هزار و۳۷۴ تن از هموطنان ارائه کرده اند.

وی با اشاره به نجات ۳ هزار و ۸۷۸ تن از خطر حوادث، افزود: ۲ ‌هزار و۴۴۷ تن از مصدومان حوادث به مراکز درمانی منتقل شده، ۴هزار و ۵۰۱ تن از خدمات درمان سرپایی بهره برده و ۳ هزار و۹۹۲ تن نیز از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در طرح امداد تابستانه تا کنون ۳۷۵ مورد عملیات نجات فنی انجام شده و ۴۲۳ مصدوم در سوانح ترافیکی رهاسازی شدند.

به گفته سلیمی همچنین در طرح امداد و نجات ساحلی (دریای کاسپین) در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران از ١۵ خرداد تا ۲۹  تیر، ۴ هزار و ۲۵۱ تن آسیب دیده و ۶۴۹ تن از خطر حوادث نجات یافته اند که ۶۲۶ تن از آنها در مازندران، ۱۴ تن در گیلان و ۹ تن در گلستان بوده است و از این تعداد ۵۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و ۴ هزار و ۱۹۵ نفر نیز از خدمات درمان سرپایی بهره مند شدند.