امروز   دوشنبه   مورخ   23/تیر/1399   ساعت 16:12
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 30/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1583
کد خبر : 4274
هزینه ۴۰ میلیون تومانی پرواز یک ساعته هر بالگرد/زمین‌گیری ۶ بالگرد و آسیب‌های تیم پروازی

هزینه ۴۰ میلیون تومانی پرواز یک ساعته هر بالگرد/زمین‌گیری ۶ بالگرد و آسیب‌های تیم پروازی

هزینه ۴۰ میلیون تومانی پرواز یک ساعته هر بالگرد/زمین‌گیری ۶ بالگرد و آسیب‌های تیم پروازی

رئیس مرکز امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر به تشریح هزینه‌های نگهداری و پرواز هر بالگرد اشاره کرد و گفت: در جریان سیل اخیر و در نتیجه آسیب وارد شده به بالگرد‌ها، ۶ فروند هلی کوپتر زمین‌گیر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری میزان؛ کاپیتان سیدعلی خمیسی با اشاره به عملکرد مرکز امداد هوایی امداد و نجات هوایی هلال احمر، گفت: این مرکز بدون وقفه در تمامی حوادث و بحران‌ها در کنار مردم بوده و خدمت رسانی به آن‌ها را در اولویت خود می‌داند.

وی با بیان اینکه پرواز بالگرد و نگهداری از آن در کشور با توجه به تحریم‌های اعمال شده بسیار پر هزینه است، افزود: در همه جای دنیا برای انجام پرواز‌های امدادی صحت گزارش اعلام شده بررسی می‌شود در ایران نیز این رویه حاکم است، اما با توجه به اینکه جان انسان‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار بوده بسیاری از گزارش‌ها به اعزام بالگرد منجر می‌شود.

کاپیتان خمیسی با بیان اینکه مردم با توجه به هزینه‌های بسیار پروازی برای بالگرد‌ها باید نسبت به درخواست در این حوزه اقدام کنند، تصریح کرد: هر یک ساعت پرواز بالگرد و نگهداری آن هزینه ۴۰ میلیون تومانی به کشور تحمیل می‌کند از این رو در صورتی که امکان امداد رسانی زمینی وجود دارد، مردم نباید درخواست امداد هوایی کنند.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی در خصوص شرایط درخواست بالگرد و امداد هوایی می‌تواند در کاهش درخواست‌های غیرضرور موثر باشد، گفت: مردم باید بدانند که اگر شرایط جوی نامساعد باشد بالگرد امکان حضور در منطقه را نخواهد داشت از این رو توقع بیجا می‌تواند منجر به سانحه برای تیم پروازی شود.

رئیس مرکز امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه خلبان‌ها در امداد هوایی با توجه به گزارش‌های مردم از شرایط جوی به منطقه اعزام می‌شود، افزود: اگر شرایط هوایی نامساعد باشد بالگرد دچار سانحه شده و همچنین زمان طلایی نجات مصدومان نیز کاهش می‌یابد.

مردم مختصات منطقه برای درخواست بالگرد را یاد بگیرند

وی با تاکید بر اینکه یکی از ضرورت‌ها در اعزام بالگرد به مناطق مختلف کشور اطلاع کافی مردم از مختصات منطقه است، تصریح کرد: مردم باید شیوه ارتباط گرفتن با بالگرد را نیز آموزش ببینند.

مدیر کل مرکز امداد هوایی امداد و نجات هوایی هلال‌احمر با بیان اینکه برای هر بالگرد یک زمان متوسط پروازی مشخص در طول سال دارد، افزود: متوسط پرواز ۲۴ بالگرد جمعیت هلال احمر بر اساس نیازمندی‌ها نهایت ۲۰۰۰ پرواز در سال است، اما در شرایطی مانند سیل و زلزله این زمان بیشتر می‌شود.

ساعات زیاد پروازی عمر بالگرد را کاهش می دهد

وی افزود: اگر در زلزله و سیل اخیر بالگرد‌های امدادی وجود نداشت تبعات حوادث غیر مرتقبه بیش از این بود.

کاپیتان خمیسی با بیان اینکه بالگرد‌های هلال احمر در سیل اخیر در بازه زمانی یک ماهه ۱۳۰۰ ساعت پرواز امدادی داشته اند، گفت: این زمان عمر بالگرد را کاهش داده و بسیاری از قطعات آن را با مشکل مواجه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در سیل اخیر ۶ فروند بالگرد هلال احمر با مشکل مواجه شده و به علت نبود قطعه یا آسیب‌های وارده زمین گیر شده اند، تصریح کرد: در سیل اخیر به بالگرد‌ها در کنار ساعت‌های بسیار بالای پروازی هزینه‌های جبران ناپذیری را به کشور تحمیل کرده است.

رئیس مرکز امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر تاکید کرد: امید است دولت با تعامل با صلیب سرخ بتواند قطعات مورد نیاز بالگرد‌های زمین گیر شده را تامین کند.