امروز   دوشنبه   مورخ   23/تیر/1399   ساعت 16:15
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 19/مرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1195
کد خبر : 4307
نجات بیش از ۶ هزار حادثه‌دیده در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر

نجات بیش از ۶ هزار حادثه‌دیده در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر/ارائه خدمات درمان سرپایی به ۵ هزار و ۴۰۰ نفر در سواحل کاسپین

نجات بیش از ۶ هزار حادثه‌دیده در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر/ارائه خدمات درمان سرپایی به ۵ هزار و ۴۰۰ نفر در سواحل کاسپین

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام امدادرسانی به ۲۶ هزار و ۲۶۲ تن در طرح تابستانه ۹۸، گفت: با تلاش امدادگران هلال احمر ۶ هزار و ۱۴۵ نفر از هموطنان از خطر حوادث نجات یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع سانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی با بیان جزئیات اجرای طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر از ۳۱ خرداد تا ۱۸ مردادماه گفت: در این مدت ۷ هزار و ۷۰۳ ماموریت امدادی شامل ۴۸درصد ماموریت ترافیکی، ۵ درصد ساحلی و ۵ درصد ماموریت کوهستان انجام شده و امدادگران هلال احمر خدمات لازم را به ۲۶هزار و ۲۶۲ تن از هموطنان ارائه کرده اند.

وی با اشاره به نجات ۶ هزار و ۱۴۵ تن از خطر حوادث، افزود: ۴ ‌هزار و ۲۱۹ تن از مصدومان حوادث به مراکز درمانی منتقل شده، ۷هزار و ۷۵۹ تن از خدمات درمان سرپایی بهره برده و ۵ هزار و۲۲۰ تن نیز از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در طرح امداد تابستانه تا کنون ۶۱۸ مورد عملیات نجات فنی انجام شده و ۸۵۸ مصدوم در سوانح ترافیکی رهاسازی شدند.

به گفته سلیمی همچنین در طرح امداد و نجات ساحلی (دریای کاسپین) در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران از ١۵ خرداد تا ۱۸ مردادماه، ۶ هزار و ۴۵۴ تن آسیب دیده و ۹۶۳ تن از خطر حوادث نجات یافته اند که ۹۳۱ تن از آنها در مازندران، ۲۳ تن در گیلان و ۹ تن در گلستان بوده است و از این تعداد ۷۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و ۵ هزار و ۴۱۵ نفر نیز از خدمات درمان سرپایی بهره مند شدند.