امروز   دوشنبه   مورخ   05/اسفند/1398   ساعت 18:52
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 09/شهریور/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1833
کد خبر : 4332
۱۰ هزار بسته لوازم خانگی از سوی این نهاد در میان سیل‌زدگان کشور توزیع شد

توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی میان سیل‌زدگان کشور/ جزئیاتی از اجرای نذر آب ۲ در سیستان و بلوچستان
 

توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی میان سیل‌زدگان کشور/ جزئیاتی از اجرای نذر آب ۲ در سیستان و بلوچستان

 

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی از سوی این نهاد در میان سیل‌زدگان کشور توزیع شد که سهم سیستان و بلوچستان ۱۵۲ بسته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، محمودرضا پیروی روز جمعه در حاشیه مرحله دوم اجرای «نذر آب» در سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران گفت: مردم بعد از سیلاب در استان‌های کشور و درگیر شدن پنج استان اقدام به اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی کردند، به طوری که افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان از این کمک ها توسط هلال احمر جمع آوری شد.

وی با اشاره به اینکه بسته های لوازم خانگی هلال احمر شامل یخچال، اجاق گاز، فرش و پتو است، افزود:: بخشی از کمک‌های جمع آوری شده به صورت تهیه بسته هایی از لوازم خانگی در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و بخشی به صورت کمک مالی به حساب صاحبان منازل این مناطق واریز شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» در سیستان و بلوچستان گفت: این طرح از مرداد امسال آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور ادامه دارد. حضور ۱۱ کاروان سلامت استان های مختلف کشور در سیستان و بلوچستان، توزیع و نصب آب آشامیدنی و بسته های حمایتی و معیشتی، اجرای برنامه های عمرانی نظیر ساخت سرویس های بهداشتی و کمک به بازسازی مدارس، اجرای برنامه های آموزشی، کار آفرینی و توانمندسازی و حضور تیم های حمایت روانی اجتماعی جوانان از جمله مهمترین اقدامات در اجرای «نذر آب۲» در سیستان و بلوچستان است.

او گفت: سال گذشته طرح «نذر آب» در سیستان و بلوچستان دستاوردهای مطلوبی مانند ویزیت ۴۴هزار و ۷۱۴بیمار توسط ۶۵۲ پزشک، توزیع هزار و ۲۶۵ تانکر آب و ۵۰ هزار سبد غذایی را به همراه داشت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به طرح« ققنوس» در سیستان و بلوچستان بیان کرد: هلال احمر براساس تعهد خود این طرح را در مدارس یک و دو کلاسه و پیش دبستانی این استان به طور کامل اجرا کرده و همچنین برای مدارس بالاتر از ۲ کلاس نیز در سیستان و بلوچستان مناقصه برگزار شده است.