امروز   دوشنبه   مورخ   05/اسفند/1398   ساعت 18:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 14/شهریور/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1784
کد خبر : 4336
افزایش ۱۰ درصدی کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران/ پرداخت ۱.۵ برابری برای پایگاه‌های کوهستان

دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد:

افزایش ۱۰ درصدی کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران/ پرداخت ۱.۵ برابری برای پایگاه‌های کوهستان

 

رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش ۱۰ درصدی کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران، نجاتگران، نیروهای ایثار و واکنش سریع هلال احمر از ابتدای شهریورماه امسال خبر داد.

 

دکتر علی‌اصغر پیوندی پس از بازدید تعدادی از پایگاه های امدادی در چند استان از جمله زنجان، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در روزهای گذشته گفت: از زمان حضور در هلال احمر پیگیر افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران بوده ایم.

 

وی افزود: خوشبختانه با وجود مشکلات شدید بودجه ای جمعیت و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به پیشنهاد رئیس سازمان امداد و نجات و در راستای اجرای دومین مصوبه بیست و هفتمین جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر، مبالغ کمک هزینه ایاب و ذهاب اعضای داوطلب و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت.

 

دکتر پیوندی گفت: کمبود بودجه و برخی مشکلات منجر به عدم افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران شده بود. با تلاش های صورت گرفته، از ابتدای شهریور سال جاری این کمک هزینه ۱۰ درصدی به جهت تسهیل در رفت و آمد این عزیزان افزایش یافت.

 

رییس جمعیت هلال احمر گفت: این مبلغ به صورت فردی، مبلغ بسیار ناچیزی است اما در کل مبلغ بسیار زیادی می‌شود که البته ما مفتخریم خدمتگزار هر چند کوچکی برای امدادگران تلاشگرمان باشیم.

 

همچنین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران داوطلب در بخش‌نامه جدید، از محاسبه ۱.۵ برابری کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران داوطلب در پایگاه های امداد و نجات کوهستان خبر داد

 

مرتضی سلیمی گفت: با توجه به قولی که رییس محترم جمعیت داده بودند، در جریان بخش نامه جدید کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران داوطلب که با افزایش درصدی روبرو بوده است، مبالغ برای ۳۲ پایگاه امداد و نجات کوهستان که در شرایط سخت فعالیت می‌کنند، با تایید سازمان امداد و نجات، ۱.۵ برابر پرداخت می شود.