امروز   جمعه   مورخ   16/خرداد/1399   ساعت 19:24
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 26/شهریور/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1150
کد خبر : 4350
اهدای ۱۴۲ بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان با همکاری شرکت کوبل دارو

اهدای ۱۴۲ بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان با همکاری شرکت کوبل دارو

 

اهدای ۱۴۲ بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان با همکاری شرکت کوبل دارو

 

مراسم اهدا و ارسال بسته‌های لوازم خانگی اهدایی گروه کوبل دارو به مناطق سیل‌زده امروز با حضور مسئولان این گروه دارویی و روسای سازمان داوطلبان و سازمان امداد و نجات برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شرکت دارویی کوبل دارو ۱۴۲ بسته لوازم خانگی را تامین کرده که امروز برای توزیع به مناطق سیل‌زده ارسال شد. در مراسم ارسال این بسته‌ها، تفاهم‎نامه‌ای میان سازمان های امداد و نجات و داوطلبان  برای همکاری‌های آینده به امضا رسید.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات در این مراسم گفت: در ابتدای سال تقریبا ۳۱ استان کشور درگیر سیل بودند و در این مدت ۶۸۴ هزار نفر خدمات امدادی دریافت کردند که در طول تاریخ جمعیت بی سابقه بود به علاوه ۳۴۷ هزار نفر بیشتر در اردوگاه های موقف و اضطراری اسکان اضطراری داده شدند.  ۹ هزار و ۱۵۹ سیل‌زده نیز با بالگردهای هلال احمر به مناطق امن منتقل شدند که این ظرفیت کمک زیادی به روند امدادرسانی کرد.

وی با اشاره به کمک شرکت دارویی کوبل اظهار کرد: این همکاری‌ها بسیار کمک‌کننده است و می‌تواند نیازهای واقعی حادثه‌دیدگان را برطرف کند و از این مجموعه تشکر می کنیم و امیدوارم که این همکاری ها بتواند در سایر فعالیت های اجتماعی نیز ادامه داشته باشد.

محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با بیان اینکه مجموعه دارویی کوبل پیش از این نیز در حوادث به حادثه دیدگان کمک کرده است، گفت: این گروه یک مجموعه اقتصادی با محوریت مسئولیت اجتماعی و با سابقه خوب در این حوزه است.

وی افزود: سیل اتفاق ناراحت کننده‌ای است، اما از جنبه دیگری این اتفاق به سیل مهربانی تبدیل شد و وفاق و حضور همه مردم را دیدیم. مشارکت های نقدی به ۲۲۰ میلیارد تومان رسید و ارزش مشارکت های غیر نقدی مردم هم ۱۶۰ میلیارد تومان بود.

رئیس سازمان داوطلبان افزود: یکی از موضوعات شاخص در کمک‌رسانی، مشارکت بنگاه‌های اقتصادی بود. در مجموع ۴۲۶ بنگاه اقتصادی به جمعیت هلال احمر اعتماد و این نهاد مردمی را واسطه انتقال کمک خود به مردم کردند. ارزش نقدی این مشارکت ها مجموعا ۶۴ میلیارد تومان بود. شرکت کوبل دارو یکی از شاخص ترین این شرکت ها بود که بر اساس شناخت نیاز وارد عمل شد و در چهار مقطع مشارکت کرد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه در آینده حادثه‌ای نداشته باشیم و همکاری‌ها در زمینه کاهش آسیب‌ها باشد، افزود: این مجموعه ابتدا اقلام دارویی و خوراکی و بهداشتی را به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان تامین کرد و در مرحله دوم ۲۵ میلیون صرف خریداری آب معدنی کرد و در ادامه ۱۰۰ کولر به ارزش ۴۰ میلیون تومان را تامین کرد و امروز هم این مجموعه لوازم خانگی را برای ارسال به مناطق سیل‌زده تامین کرد که ارزش این اقلام ۱۰۰ میلیون تومان است.

برابرجانیان، رئیس هیات مدیره کوبل نیز اظهار کرد: موفقیت هلال احمر در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان جای تبریک دارد و هلال احمر در این حادثه واقعا موفق بود. این مجموعه با وجود کمبود امکانات توان بالای خود را ارائه کرد و توانست خدمات ارزنده ای ارائه کند. آنهایی که توان دارند در حوادث لازم است در کنار سازمان‌های امدادی باشند و این شیوه در تمام دنیا و در کشورهای دارای دولت‌های ثروتمند، وجود دارد.

وی افزود: خوشبختانه در کشور ما هم فعالان اقتصادی به خوبی وارد عمل شده و افتخار می‌کنیم که توانستیم گام کوچکی در این زمینه برداریم. جمعیت هلال احمر مورد اعتماد مردم است و ما هم در کنار آنها توانستیم گامی برداریم. ما نه تنها در لرستان و خوزستان و گلستان بلکه در کرمانشاه نیز اقداماتی را انجام دادیم.