امروز   جمعه   مورخ   16/خرداد/1399   ساعت 21:38
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/مهر/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 1016
کد خبر : 4393
امدادرسانی به بیش از ۷ هزار نفر و انتقال ۲۱ مصدوم به مراکز درمانی

 

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به  امدادرسانی به هفت هزار و ۴۶۶ نفر از زائران در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، گفت:  ۲۱ نفر از افرادی که برای دریافت خدمات به پایگاه های ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در سطح کشور مراجعه کرده بودند، توسط عوامل امدادی هلال احمر برای ادامه روند درمان به مرکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به خدمات امداد و نجات در مراسم اربعین ١٣٩٨ در سطح کشور، افزود: از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه سال جاری هفت هزار و ۴۶۶ نفر با مراجعه به پایگاه های ثابت و موقت جمعیت هلال احمر در داخل کشور از خدمات امدادی لازم برخوردار شدند، ۲ هزار و ۲۵۴ نفر از خدمات درمان سرپایی بهره برده و ۲۱ نفر هم توسط نیروهای امدادی هلال احمر برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی درباره اسکان موقت زائران در قرارگاه های مرزی جمعیت هلال احمر، بیان کرد: در این مدت یک هزار و ۴۳۶ نفر از زائران به صورت موقت اسکان داده شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به ارائه خدمات پزشکی شامل تست قند خون و فشار خون اشاره و عنوان کرد:از سه هزار و ۶۵۵ نفر از زائران تست قند خون و فشار خون گرفته شد.