امروز   چهارشنبه   مورخ   20/فروردين/1399   ساعت 14:06
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 07/بهمن/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 794
کد خبر : 4695
برگزاری هشتمین مرحله آزمون ایثار با حضور یک هزار و 458 نجاتگر

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برگزاری آزمون ایثار در 15 دوره با حضور یک هزار و 458 نجاتگر زن و مرد در مجتمع امدادی ساوه واقع در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره برگزاری هشتمین مرحله آزمون آمادگی جسمانی و مهارتی کسب درجه ایثار، گفت: این آزمون از 5  بهمن ماه آغاز و تا 11 اسفندماه سال جاری برای یک هزار و 458 نفر شامل یک هزار و 270 مرد و 151 زن در مجتمع امدادی ساوه واقع در استان مرکزی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این آزمون در بخش آمادگی جسمانی تست کوپر 12 دقیقه دویدن، معلق ماندن، دراز نشست، انعطاف نیم تنه به جلو، دوی 45 متر،  پرش طول در جا، فشار موازی، پرش جفت دو طرف و دوی مارپیچ، در بخش مهارتی جست و جو و نجات در آوار، جست و جو و نجات در جاده، جست و جو و نجات در کوهستان، جست و جو و نجات در محیط های آبی و کمک های اولیه از شرکت کنندگان اخذ می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری اولین مرحله از آزمون ایثار برای داوطلبان استان های کرمانشاه، مرکزی، البرز، کیش و  قم، افزود: از تعداد 43 نفر شرکت کننده در این آزمون 14 نفر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون آمادگی جسمانی شده اند و به مرحله آزمون مهارتی راه یافتند.

به گفته وی دومین دوره آزمون شامل استان‌های اردبیل، کرمان و زنجان است که از 7 تا 8 بهمن ماه با حضور 99 شرکت کننده برگزار می شود. سومین دوره آزمون مربوط به استان های آذربایجان غربی، هرمزگان و  همدان است که با حضور 88 شرکت کننده از 9 تا 10 بهمن ماه برگزار می شود. چهارمین دوره آزمون شامل استان‌های خراسان جنوبی و اصفهان است که با حضور یکصد شرکت کننده از 12 تا 13 بهمن ماه برگزار می شود. گروه دوم متصاضیان شرکت در آزمون استان اصفهان  که شامل 105 نفر هستند 14 تا 15دی ماه، در این آزمون شرکت خواهند کرد.

سلیمی افزود: ششمین دوره با حضور داوطلبان استان های آذربایجان شرقی، تهران از 16 تا 17 بهمن ماه با حضور 115 نفر برگزار خواهد شد و هفتمین دوره هم با حضور 103 شرکت کننده از استان های ایلام، بوشهر و چهارمحال و بختیاری از 18 تا 19 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

گفتنی است، اطلاعات مربوط به دوره های بعدی متعاقبا اعلام  می شود.