امروز   دوشنبه   مورخ   11/فروردين/1399   ساعت 19:54
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 20/بهمن/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 204
کد خبر : 4732
انقلاب اسلامی ایران، یک جریان ماندگار در طول تاریخ است
 
مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی، در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی روز یکشنبه بیستم بهمن ماه در مراسم بزرگداشت چهل و یک سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با گرامیداشت یوم‌‌الله ۲۲ بهمن، پیروزی انقلاب اسلامی را یک پیروزی بی‌نظیر و بی‌بدیل در طول تاریخ دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران یک حادثه بی‌نظیر است، نباید فراموش کنیم که انقلاب در چه شرایطی به پیروزی رسیده است، ایران کشوری بود که همه قدرت‌های جهان به خود اجازه می‌دادند در امورش دخالت کنند اما امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی کشوری مستقل است.

وی در تکمیل سخنان خود ادامه می‌دهد: در آن زمان بسیاری تصور می‌کردند اعتراض و مقاومت تأثیری ندارد و کسی نمی‌تواند حکومت ۲ هزار و ۵۰۰ سال شاهنشاهی را که با نظارت و حمایت آمریکا اعمال قدرت می‌کند تغییر دهد.

نماینده رهبر معظم انقلاب با اشاره به مردمی‌ بودن انقلاب اسلامی ایران افزود: ملت ایران، به رهبری امام خمینی (ره) در مقابل رژیمی ایستاد که از حمایت‌های تمام قدرت‌های جهانی برخوردار بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با بیان اینکه رژیم شاهنشاهی تمام حیثیت و عظمت ایرانیان را در اختیار استکبار جهانی قرار داده بود، اظهار کرد: در دهه چهل کارشناسان غربی و شرقی اعتقاد داشتند دین در ایران در حال افول است، اما ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی نشان می‌دهند که آن‌ها شناخت صحیحی از جامعه ایران اسلامی نداشته‌اند.

وی با اشاره به قیام امام راحل و پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: همزمان با بهمن ۵۷ تحریم‌های مختلفی علیه ایران آغاز و تاکنون ادامه دارد و در طول ۸ سال جنگ تحمیلی تمام کشورهای شرق و غرب مقابل ایران قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با همه توان و سرمایه خود به میدان آمده است، گفت: امروزه دشمن برای تضعیف باورهای دینی مردم دست به هر کاری می‌زند و از رشد اسلام سخن نمی‌گوید.

حجت الاسلام والمسلمین معزی ادامه داد: استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حمایت از صدام، تقویت گروهک تروریستی منافقین، تشدید تحریم‌ها، صدور قطعنامه علیه ایران از هر توانی برای رویارویی با ایران استفاده‌ کرده‌اند، اما در نهایت جهانیان می بینند این ملت ایران است که در برابر استکبار جهانی پیروز شده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با دعوت از عموم مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن، حضور آنان را پشتوانه ای محکم برای نظام مردمی جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: این مهم می تواند سبب گسترانیدن حس تعاون و وحدت در جامعه شود.

حجت الاسلام والمسلمین معزی در پایان با تقدیر از تلاش های همه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر، یاد و خاطره بیش از ٤٥٠ شهید این نهاد مردمی را گرامیداشت و گفت: حضور این عزیزان در تمامی عرصه های خدمت به بشریت بدون هیچ گونه چشم داشتی ستودنی است.