امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 17:33
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 30/بهمن/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 575
کد خبر : 4756
صعود تیم سه نفره یزد به قله میل فرنگی مهریز

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8263&_part=3&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

صعود تیم سه نفره امداد و نجات کوهستان هلال احمر یزد به قله میل فرنگی مهریز

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : تیم سه نفره امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان یزد با هدف بررسی وضعیت امداد و نجات زمستانه قله میل فرنگی مهریز را صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید مهدی حسینی سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : تیم سه نفره امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان یزد با هدف بررسی وضعیت امداد و نجات زمستانه  موفق به صعود قله میل فرنگی مهریز شدند.

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان یزد گفت :  قله میل فرنگی مهریز واقع در استان یزد با ارتفاع 3950 متر یکی از فنی ترین کوههای مرکزی ایران می باشد که تاکنون کوهنوردان اندکی افتخار ایستادن بر قله آن را نصیب خود کرده اند.

در ادامه علی حمیدیان سرپرست تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر بیان داشت :  با توجه به بارش خوب امسال و نیاز به برفکوبی سنگین صعود سه و نیم روزه توسط تیم امداد ونجات برنامه ریزی شد  و بر همین اساس روز اول شروع پیمایش ساعت۱۸ از پشت درب آدرشک با اقدام به برفکوبی شروع و تا ساعت ۱ بامداد ادامه داشت.

وی گفت : در ادامه ساعت ۹صبح دومین روز پیمایش انجام و باتوجه به حجم زیاد و پودری بودن برف بعد از ۹ ساعت برفکوبی تیم امداد ونجات به ابتدای تراورس زیر غار رسید.

حمیدیان افزود : در روز سوم ، برابر برنامه ریزی قبلی یکی از همنوردان بازگشت نمود و تیم دونفره ساعت ۹ صبح شروع پیمایش را ادامه داد و در ساعت ۱۶ به غار و محل کمپ سوم رسید که استارت برای صعود از غار ساعت ۵ صبح روز چهارم برنامه بود که پس از یک برفکوبی ۴ ساعته، قله در حوالی ساعت ۱۳صعود شد.

وی گفت : روز پنجم  برنامه فرود بعد از اقامت شبی دیگر در غار همراه بود و با توجه به باد شدیدی که از ۹ صبح به بعد در راه بود، ساعت ۷ صبح اقدام به فرود انجام و در و ساعت ۱۱ پایان برنامه اعلام شد.

گفتنی است در پی رسالت امدادی تیم و همچنین علاقه مندی کوهنوردان استان برای صعود به این قله درصعود تیم بانوان امداد کوهستان در اوایل پاییز قسمت فنی قله به صورت کامل با ایجاد 10 عدد میانی بولت و پلاک شماره 10 ایمن سازی شده بود