امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 16:23
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 04/اسفند/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1282
کد خبر : 4766
امداد رسانی به 2590 حادثه دیده در قم

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8280&_part=2&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم:

در 38 حادثه در دو ماه گذشته به 2590 حادثه دیده خدمت رسانی شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در 38 حادثه در دو ماه گذشته به 2590 حادثه دیده از طرف امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خدمت رسانی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هادی سلیمی با اشاره به گزارش مدیریتی عملیات امداد و نجات و خدمات ارائه شده در قم از ابتدای دی تا یکم اسفند ماه به مدت دو ماه عنوان کرد: گزارش خدمات توسط مرکز کنترل هماهنگی عملیات استان قم جمع آوری شده است و در این مدت کل حوادث  به وقوع پیوسته 38 مورد است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: این 38 مورد حادثه شامل ۵ مورد برف و کولاک و ۲۸ مورد جاده ای و ۳ مورد خدمات مناسبتی و 1 مورد کوهستان است.

وی بیان کرد: در این حوادث به 2590 حادثه دیده خدمت رسانی شد که تعداد ۶۳۸ نفر در برف و کولاک و ۷۶ نفر در جاده ای و ۱۸۷۵ نفر خدمات مناسبتی و ۱ نفر کوهستان می باشد.

سلیمی عنوان کرد: مجموع کل آسیب دیدگان نیز ۲۵۸۳ نفر ثبت شده است که در برف و کولاک ۶۳۸ نفر و حوادث جاده ای ۶۹ نفر و خدمات مناسبتی ۱۸۷۵ نفر و کوهستان ۱ نفر است.

وی تصریح کرد: مجموع کل نجات یافتگان نیز ۲۱ نفر شامل ۲۰نفر انتقالی و 1 نفر امدادرسانی سرپایی است، همچنین در جاده ای ۱ نفر و خدمات مناسبتی ۲۰ نفر در حوادث نجات یافتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: مجموع کل افراد اسکان داده شده در این مدت ۱۵ نفر بود که شامل 15 نفر در برف و کولاک است.

وی افزود: مجموع کل تیم های عملیاتی اعزام شده نیز ۱۱۳ تیم به همراه ۴۸۵ نفر نیروهای عملیاتی است که از طریق ۲۶ دستگاه اعزام شده این خدمات ارائه شد.

سلیمی بیان کرد: در عملیات اطفاء حریق نیز ۱ مورد امدادرسانی شد و در مجموع کل عملیات رها سازی انجام شده ۳۲ مورد گزارش شده است.

وی اظهار کرد: میانگین زمان اطلاع رسانی حوادث جاده ای از زمان وقوع حادثه تا اطلاع به جمعیت نیز 1 دقیقه و 15 ثانیه و میانگین زمان حضور در صحنه عملیات حوادث جاده ای از اطلاع به جمعیت تا حضور در صحنه نیز 14 دقیقه و 40 ثانیه و میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای از آغاز تا پایان عملیات نیز 44 دقیقه و 30 ثانیه است.