امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 16:48
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 04/اسفند/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 234
کد خبر : 4768
  اعزام 5 تیم عملیاتی و ارزیاب به منطقه/ترک خوردگی جزئی دیوارهای منازل  10 روستا

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام 5 تیم ارزیاب و عملیاتی به مناطق متاثر از زمین لرزه 5.7 ریشتری استان آذربایجان غربی، اعلام کرد: تاکنون ترک خوردگی جزئی دیوارهای منازل در 10 روستا گزارش شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره زمین لرزه آذربایجان غربی، گفت: ساعت 9 و 22 دقیقه امروز یکشنبه 4 اسفندماه، زمین لرزه ای با قدرت 5.7 در مقیاس امواج درونی در 6 کیلومتری زمین  حوالی قطور در استان آذربایجان غربی را لرزاند.32 روستاها تا شعاع 15 کیلومتری وجود دارد و 15 هزار و 790 نفر متاثر از وقوع زمین لرزه هستند.

وی با اشاره به اعزام 5 تیم ارزیاب و عملیاتی  از شهرستان های خوی و سلماس، افزود: 3 تیم از شخرستان خوی و 2 تیم از شهرستان سلماس به منظور بررسی وضعیت هموطنان در مناطق متاثر از سیل به منطقه اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره گزارش خسارت های مالی، تاکید کرد: تاکنون خسارت جزئی و ترک خوردگی در روستاهای  قطور، بلجوک، درنالیک، رازی، گوگرد، حبش، حصار و هندوان از توابع شهرستان خوی و بوشحاران و گریاویج از توابع شهرستان سلماس از سوی تیم های ارزیاب هلال احمر  گزارش شده است.