امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 18:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 04/اسفند/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 234
کد خبر : 4769
اعزام 15 تیم عملیاتی و امدادهوایی

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام 15 تیم عملیاتی هلال احمر و تیم امدادهوایی این جمعیت برای ارزیابی مناطق متاثر از زمین لرزه و کمک به هموطنان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره زمین لرزه آذربایجان غربی، گفت: ساعت 9 و 22 دقیقه امروز یکشنبه 4 اسفندماه، زمین لرزه ای با قدرت 5.7 در مقیاس امواج درونی در 6 کیلومتری زمین  حوالی قطور در استان آذربایجان غربی را لرزاند.32 روستاها تا شعاع 15 کیلومتری وجود دارد و 15 هزار و 790 نفر متاثر از وقوع زمین لرزه هستند.

وی با اشاره به روستاهای متاثر از وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی و سلماس، گفت:هموطنان ساکن در روستاهای  قطو،  بلجوک، گرناویک، رازی، کوتان، یوسف آباد، حبش سفلی، گردیک، حصار، هندوان، زری، مخین، چالیان، بورش خواران ، گرماویچ ، پته ویر متاثر از وقوع زمین لرزه هستند.

سلیمی درباره اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر افزود:اعزام تیم امدادهوایی،اعزام ١٥ تیم عملیاتی جهت امدادرسانی و اعزام تیم آنست از ستاد، بارگیری در ٣ شعبه پشتیبان و نیز انبار ستاد جهت ارسال و توزیع اقلام امدادی در روستاها برابر لیست ارزیابی و دفترچه های امدادی تا این لحظه انجام شده است و به دلیل مرزی بودن برخی از روستاها و دسترسی سخت زمینی ، ارزیابی ها از سوی تیم های هلال احمر همچنان ادامه دارد.